Aktuality > Školní časopis

Školní časopis

Datum konání:
18.5.2016

Právě vychází třetí číslo časopisu Rosník v tomto školním roce.

uvodstrana.jpgHlavním tématem jarního čísla je naše město. Redaktoři se zúčastnili několika akcí, ve kterých se vyjadřovali k tomu, co se jim v Rosích líbí a co by naopak zlepšili. Provedli také velký průzkum na celé naší škole, aby se k těmto otázkám mohli vyjádřit také ostatní spolužáci. Žáci osmých tříd dokonce skládali o Rosicích básně, které prezentovali v Českém rozhlase Brno. Některé ukázky uveřejňujeme v rubrice Rosník básníkem. Najdete zde také články a reportáže z různých akcí, které se uskutečnily během února, března a dubna na naší škole. Přečtěte si například, jak se deváťákům vydařil absolventský ples nebo jak naši žáci uspěli v různých soutěžích. Jinak se zaměříme také na jaro. Najdete zde obsáhlý článek o jaru nebo si můžete ověřit své znalosti v jarním kvízu. Nechybí ani nabídka, jak si uvařit něco dobrého a zároveň zdravého nebo jak se začíst do rozsáhlé ságy. Zkrátka Rosník je opět nabitý informacemi i zábavou. Tak se pusťte do čtení!

KDYŽ JE KRÁSNÝ JARNÍ DEN,

MUSÍ ROSNÍK RYCHLE VEN!

Za redakci Jana Odehnalová a Gabriela Folvarčíková

V rámci netradičních dnů na naší škole mám zájem o:
a) Den v županech

b) Den naruby (holky za kluky a kluci za holky)

c) Den v klobouku

d) Den v lyžařských brýlích