Aktuality > Zájmové útvary, kroužky > Mažoretky ANIFE

Mažoretky ANIFE PŘI ZŠ ROSICE

Před osmnácti lety založila Mgr. S. Žáková mažoretky pro místní slavnosti v Zakřanech, kde v tu dobu učila.

Po příchodu na ZŠ v Rosicích pokračovaly v činnosti mažoretky i zde. Vznikl název Anife, což v řeckém jazyce znamená divoká, nezkrotná, což děvčata někdy jsou. V Rosicích mažoretilo až 55 děvčat z Rosic, Zastávky a blízkého okolí.

Po nesmělých začátcích a sbírání zkušeností po soutěžích u asociací NBTA a IMA, vystoupeních v okolí se začaly dostavovat první úspěchy. Zprvu to byl postup na mistrovství Moravy a Slezska a následně i šestinásobný postup až na Mistrovství ČR v Poděbradech. Vrcholem byly bronzové medaile.

Dosáhli jsme i několika úspěchů v soutěži dvojic a jednotlivců. Kde po úspěchu na MČR se duo V. Tomanová a I. Ondrovičová kvalifikovalo na ME. Stejného úspěchu dosáhla i V. Koblížková. V sólech byla také úspěšná A. Sítařová, která s úspěchem reprezentovala rosické mažoretky také i na soutěži Miss mažoretka v Karlových Varech.

V průběhu let se začaly mažoretky Anife představovat i v zahraničí. Tradičním se stalo soustředění v Chorvatsku s vystupováním v hotelových komplexech a na náměstích, dále pak již také tradičně 2krát ročně v Rakousku a radost dělala děvčata také obecenstvu ve Francii a Itálii.

Byli jsme pověřeni svazem NBTA uspořádat soutěž v rámci mistrovství ČR v Rosicích. Bylo to oblastní kolo a po dva roky Mistrovství Moravy a Slezska.

Mažoretky Anife mají také svůj ples, který v letošním roce měl již pořadové číslo 7.

V roce 2010 Mgr. S. Žáková ukončila činnost. Mažoretky pokračovaly ve svém působení dále, avšak nepodařila se udržet nastavená výkonnostní kvalita vystupování. Po dvou letech v roce 2012 se vrací zpět a po změnách ve vedení mažoretek a souhlasu ředitele ZŠ se mažoretky staly součástí ZŠ Rosice.

Závěrem malého představení rosických mažoretek Anife Rosice při ZŠ bych chtěl pozvat děvčata, která mají zájem stát se mažoretkou a chtěla by rozšířit řady anifaček, aby se s rodiči přišla podívat na náš trénink každé úterý v 16,30 a čtvrtek od 16,00 h v tělocvičně ZŠ. V současné době máme dva týmy. V mladších dětech a juniorkách se mažoretkovému sportu věnuje 30 děvčat.

Navštívit můžete také naše internetové stránky: http://www.mazoretkyanife.cz, kde najdete několik fotografií a videí, kontakty na osoby, u kterých můžete získat podrobné informace, a na stránkách ZŠ i přihlášku.

Manažer J. Žák

V rámci netradičních dnů na naší škole mám zájem o:
a) Den v županech

b) Den naruby (holky za kluky a kluci za holky)

c) Den v klobouku

d) Den v lyžařských brýlích