Aktuality > Sbírka na pomoc uprchlíkům v Rosicích

Sbírka na pomoc uprchlíkům v Rosicích

18.3.2022
Datum ukončení:
4.4.2022

Rosice jako obec s rozšířenou působností je povinna v rámci krizového řízení zajistit ubytování pro 100 uprchlíků z Ukrajiny včetně nezbytného vybavení. Vše se snažíme zabezpečit vlastními silami, ale chceme se s prosbou o pomoc obrátit i na vás a požádat vás podle vašich možností o příspěvek do sbírky na pomoc uprchlíkům. Jedná se hlavně o předměty nutné pro vybavení ubytovacích prostor a zajištění základních potřeb.

Rozhodnete-li se nám pomoci, velice vám děkujeme a předem vás prosíme, postupujte podle seznamu níže.

Čím je možné přispět?

V této chvíli přijímáme POUZE následující věci, NIC JINÉHO prosíme nenoste.

• Lehátka a karimatky
  • Deky/spacáky, polštáře
  • Základní zdravotnické vybavení (náplasti, dezinfekce, léky proti bolesti)
  • Úklidové prostředky (pytle na odpadky, čistící prostředky apod.)
  • Židličky
  • Hygienické prostředky (kartáčky na zuby, zubní pasty, mýdla, šampony, dámské hygienické pomůcky, ručníky, toaletní papír)
  • Věci pro nejmenší děti (pleny, sunar, malé oblečení)
  • Předměty pro volný čas – hračky pro děti, papír, pastelky, omalovánky
  • Pračky
  • Ledničky
  • Varné konvice
  • Mikrovlnné trouby

Kdy a kam můžete předměty věnovat?

Sběr darovaných předmětů začíná ve čtvrtek 17. března a probíhá každý den (včetně víkendu) od 13:00 do 18:30 v prostorách Zámeckého kulturního centra Rosice (Žerotínovo náměstí 1).