Aktuality > Školní časopis

Školní časopis

S jarními dny za vámi přichází nové číslo časopisu Rosník. Co si v tomto čísle můžete přečíst?

2016-17_3_ 1.str.jpgV rubrice Ze života školy najdete např. článek o lyžařském kurzu nebo o absolventském plesu. Hlavním tématem jarního čísla je ale naše město. Redaktoři se zúčastnili několika akcí, ve kterých se vyjadřovali k tomu, co se jim v Rosicích líbí a co by naopak zlepšili. 14. února a 30. března se konala školní fóra, kde o těchto otázkách diskutovali zástupci žákovského parlamentu, školního časopisu Rosník a Eko-týmu se starostou města Rosice panem Mgr. Jaroslavem Světlíkem a ředitelem naší školy panem Mgr. Petrem Řezníčkem. Koordinátorka projektu Zdravé město Rosice a MA 21 Mgr. Petra Plchová nám poskytla rozhovor, ve kterém se dozvíte, co se pro zlepšení prostředí v našem městě již udělalo a co se ještě plánuje. To, jak se cítíme ve škole, neovlivňuje ale jenom materiální vybavení, ale také to, zda máme ve třídě kamarády a jaký jsme dohromady kolektiv. Provedli jsme velký průzkum na celé naší škole, ve kterém se žáci vyjadřují ke vztahům ve své třídě. Chybět nemohou ani zábavné rubriky, jako kvíz, tentokrát o našem městě. Dozvědět se můžete něco o zvířatech i hudbě. V naší cestovatelské rubrice se tentokrát vydáme do Českého ráje a na Liberecko. Dáme si také zdravé a výborné jídlo. A na závěr se trochu pobavíme a něco si vyluštíme.

Nabídka je opravdu pestrá, a tak si každý snad najde to, co ho zajímá.

I V TOMTO KRÁSNÉM JARNÍM ČASE

PŘICHÁZÍ K VÁM ROSNÍK ZASE!

Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková