Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Aktuality


 

 

Štítky:
Projekt ALEJE ŽIVOTA aneb naše ZŠ má svůj strom

Nezahálíme ani o víkendu! :-)

Konkrétně 9. dubna jsme se napříč nepříznivému počasí vydali se zástupci Ekotýmu zvelebit nedaleké okolí našeho města. Jednalo se o spolupráci na projektu Aleje života (jde o jednu z akcí osvětové kampaně ZA ZDRAVÍ PLANETY ZEMĚ).

Cílem projektu je nejen posílit vztah občanů k obci, ale také zachovávat kulturu místní krajiny a nadále ji rozvíjet. Vždyť záleží především na nás, obyvatelích Rosic, jakým směrem se bude vývoj krajiny v našem okolí ubírat. Více informací na http://www.vetveni.cz/aleje-zivota/.

Jak již název vypovídá, jde o výsadbu několika stromů na předem vybraném a schváleném místě. Obecní Alej života se tedy nachází kousek za farmou p. Tvarůžka, na polní cestě mezi Rosicemi a Ostrovačicemi. Akce se zúčastnilo několik aktivních rodin s dětmi a spolků, působících v Rosicích (TS Rosice, SVČ, Turisťák, Skautský oddíl, Klub seniorů, Jednotka sboru dobrovolných hasičů).

Každý vysazený strom nese jméno jeho majitele. Představujeme vám tedy "Ekošák", v jehož jméně se kombinují názvy našeho Ekokroužku a druhu stromu - jedná se o ořešák.

Největší dík patří Lence Šoltésové a Karolíně Fabíkové, které vynaložily veškeré síly (a že jich bylo třeba), aby byl strom úspěšně ukotven v zemi. To vše uskutečnily v dešti, větru a blátě. Ostatně přesvědčte se sami na přiložených fotografiích (postupem času dodám i reportáž Mikroregionu Kahan).

Následnou péči o alej zajistí TS Rosice, ale i my s Ekotýmem se jej nejednou vydáme zkontrolovat:-).

 

12987129_10206295832742396_8530511967377899674_n.jpg 12988146_10206303111284355_1278568940_n.jpg 12988045_10206295753580417_1476678154_n.jpg  12919811_10206295835982477_1946700362387191822_n.jpg


Autor: Mgr. Adéla Kočičková Publikováno 10. 4. 2016 17:09

Předškolácké skupinky

Vážení rodiče, 

v níže uvedeném odkazu najdete rozdělení dětí do předškoláckých skupinek. Těšíme se na vás v březnu.

předškoláci 2016

Za kolektiv lektorek 

Mgr. Iveta Matoušková


Publikováno 22. 2. 2016 20:27

Rozhodnutí o přijetí do 1. tříd

Na základě konaných zápisů do 1. tříd ve dnech 25. a 26. ledna 2016 rozhodl ředitel školy o přijetí žáků s těmito identifikačními čísly - Seznam přijatých žáků pro školní rok 2016/2017.

Ostatním žákům bylo přerušeno řízení o přijetí do doby, než budou dodány potřebné doklady.

Rozhodnutí o přijetí žáka si můžete vyzvednout osobně na schůzce s rodiči budoucích prvňáčků, která se koná v pondělí 22. 2. 2016 v 16 hodin. Pozvánka na schůzku rodičů.

Pokud se nebudete moci schůzky zúčastnit, náhradní termín vyzvednutí ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ do 1. tříd je 24. 2. a 25. 2. 2016 v době od 12: 40 do 15: 00 hodin. 

 

Vstup do školy je koridorem od tělocvičny!

 

P1250038.JPG


Autor: PaedDr. Jaroslava Kroupová Publikováno 5. 2. 2016 13:43

Návod k vyplnění přihlášek

Na přihlášce, kterou žáci dostali spolu s pololetním vysvědčením, je na přední straně vyplněná hlavička a na zadní straně známky a průměr.

Je nutné dopsat telefonní číslo, e-mail.

Dále se vyplní název a celá adresa školy (ulice, PSČ).

Pod to se uvede kód a název oboru (např. 79-41-K/41 Gymnázium – uvedeno v Atlasu školství nebo na webovkách škol).

Termín přijímací zkoušky se vyplňuje tehdy, pokud škola pořádá své přijímací zkoušky (22. – 30. dubna) nebo je zapojena do Scio testování obecných studijních předpokladů (18. nebo 19. dubna). Jednotné přijímací zkoušky Cermat se nevyplňují.

Vyplní se také datum, jméno zákonného zástupce (je jedno jestli otce nebo matky) a podpisy.

Na zadní straně se uvede počet příloh – jejich seznam je možné vypsat do sloupce vpravo, není to ale nutné.

Obě přihlášky jsou vyplněné stejně.

Přihlášky se odevzdávají ke kontrole výchovné poradkyni do 25. 2. – budou také potvrzeny ředitelem školy.

Potvrzení od lékaře realizujte až po navrácení přihlášky.

Na školu musí být přihlášky (včetně všech příloh – např. diplomy z okresní kol soutěží, zpráva z poradny…) odeslány do 15. března – za to zodpovídá zákonný zástupce.

Příklad vyplněné přihlášky je ke stažení přední strana zde , zadní strana zde – černě jsou údaje vyplněné školou předem, červeně údaje, které vyplní zákonný zástupce nebo uchazeč, a modře jsou poznámky.

 

 


Autor: Mgr. Michaela Hantková Publikováno 4. 2. 2016 13:34

Informace pro rodiče

Přijetí do školní družiny

Vážení rodiče, v těchto dnech jste již obdrželi nebo obdržíte "Rozhodnutí o přijetí" žáků do školní družiny. Toto se týká žáků, kteří měli v řádném termínu podanou žádost. Rozhodnutí vydává paní vychovatelka Jurová.

Rodiče žáků, kteří budou nastupovat do 1. třídy, obdrží toto rozhodnutí na společné třídní schůzce ve čtvrtek 28. 8. 2015 v 16 hod.

Žáci, kteří zatím "Rozhodnutí o přijetí" neobdrželi, budou zařazeni do 6. oddělení, o jehož otevření se v současné době jedná.


Autor: PaedDr. Jaroslava Kroupová Publikováno 19. 6. 2015 13:38

Matematické soutěže za 2. stupeň ve školním roce 2014 - 2015

Každým rokem na konci školního roku provádím vyhodnocení matematických soutěží, které proběhly v průběhu školního roku na ZŠ v Rosicích.

V letošním školním roce jsme se zúčastnili Matematické olympiády (školního i okresního kola), Pythagoriády (školního i okresního kola), Mezinárodní soutěže Klokan, a na žádost žáků jsme uskutečnili i Vánoční Sudoku. Těchto soutěží se zúčastnilo celkem 277 žáků II. stupně a 11 žáků postoupilo do okresního kola. V letošním školním roce oproti minulým rokům se nám podařilo velmi úspěšně vyřešit i kola okresní, kde se Lea Petřivalská umístila na 1. místě, jak v okresním kole Matematické olympiády, tak i v okresním kole Pythagoriády.

Touto cestou ještě jednou gratuluji všem těmto žákům!

 výsledky soutěží


Autor: Mgr. Karin Schildová Publikováno 3. 6. 2015 12:35

Školní časopis Rosník

Je tady opět nové číslo časopisu Rosník.

I tentokrát vám nabízíme mnoho zajímavého. Protože se příroda na jaře po dlouhé zimě opět probouzí, zvolili jsme jako ústřední téma tohoto čísla přírodu a naše zdraví. Přinášíme články o domácích mazlíčcích. Také ve školní družině vzpomínají na krásné setkání s jedním zajímavým pejskem. Co všechno víte o zvířatech, si můžete ověřit v našem kvízu. Ekologická témata probereme v článcích o ekopobytu osmáků a ve zprávičkách z eko-zpravodajství. Zdraví napomáhá také hudba a tanec. Představíme vám taneční kroužek ZUŠ v Rosicích. Také náš recept je úžasný a přitom plný zdravých ingrediencí. Největším trhákem tohoto čísla jsou ale jednoznačně rozhovory. Popovídali jsme si s dvěma herci, jednak s Alešem Slaninou, který hraje v Městském divadle v Brně, a s mladou herečkou Evou Josefíkovou. Pozveme vás také do kina a do knihovny. Nedílnou součástí tohoto čísla je také zpravodajství ze života školy. Velkou akcí organizovanou školou a školním parlamentem byl určitě ples. Tak si zážitky z plesu společně připomeňme. Nakonec si můžete prohlédnout pěkné obrázky našich žáků a zahádat si v rubrice Rosník – detektivem. Tak pěkné jarní počtení.                                               

ROSNÍKOVY ČLÁNKY STÁLE NOVÉ

PESTRÉ JSOU JAK POČASÍ APRÍLOVÉ!

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 11. 5. 2015 21:42

Časopis Rosník

Tak jsme zase tady. Právě vychází zimní číslo časopisu Rosník.

I v novém roce bychom byli rádi, kdyby vás náš časopis pobavil i poučil. Co najdete v tomto čísle? Hlavním tématem tohoto čísla je sport. V rozhovoru s naší bývalou žákyní Luckou Vaverkovou se přesvědčíme, že i Rosicích mohou vyrůst světoví šampioni. Další rozhovor je také neméně zajímavý. S panem učitelem Minaříkem si popovídáme o lyžařském kurzu. V anketě zjistíme, že i pro mnohé naše spolužáky je sport nedílnou součástí života. Seznámíme vás také s kroužkem mladých florbalistek. Abychom udělali radost i těm více kulturně laděným, přinášíme rozsáhlé povídání o muzikálech. Pozveme vás také do kina a do knihovny. Nedílnou součástí tohoto čísla je také zpravodajství ze života školy. Zvláště v předvánočním čase střídala jedna akce druhou. Tak si je společně připomeňme. Ve školním parlamentu mají také velké plány. Pozvou nás na ples, kde předvedou své taneční číslo, a připravují vybudování odpočinkových zón v naší škole. Možná právě na lavičkách a křesílkách v odpočinkových zónách si dáte jablečnou kapsu podle Rosníkova receptu a přečtete si básničky a povídky z rubriky Rosník spisovatelem.

 

V NOVÉM ROCE HODNĚ ZDRAVÍ,

AŤ VÁS ROSNÍK STÁLE BAVÍ!

Za redakci Jana Odehnalová a Gabriela Folvarčíková

 


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 1. 3. 2015 21:23

Předškolácké skupinky

V týdnu od 9. března začínají na naší škole Předškolácké skupinky. V příloze najdete rozdělení dětí - den a lektor. Těšíme se na všechny předškoláčky a jejich rodiče.

Mgr. Iveta Matoušková a celý lektorský tým

seznam předškoláci 2015


Autor: Mgr. Iveta Matoušková Publikováno 18. 2. 2015 14:39

Tvorba ekokodexů

ZŠ Rosice se může již osmým rokem chlubit titulem Ekoškola. Jedním ze 7 kroků
v programu Ekoškola je mít tzn. ekokodex. Ekokodex je soubor pravidel a hodnot, jak se chovat šetrně k životnímu prostředí a k sobě navzájem.

Snažíme se je dodržovat a tak dosahovat pozitivních změn v nás, ve škole i blízkém okolí. V roce 2016 nás čeká již čtvrtá obhajoba titulu, a i proto byl jedním z úkolů, které si dal Ekotým v tomto školním roce, obnovit školní ekokodex.

Do tvorby ekokodexů se zapojili žáci všech tříd a vytvořili si do tříd třídní ekokodexy. Pravidla, na kterých se domluvili, navíc výtvarně ztvárnili a výsledky stojí za to.

Odbornou porotou byl vybrán ekokodex třídy 5. A jako školní a bude viset v chodbách školy společně s vlajkou Ekoškoly. V soutěži mezi třídami vyhrál ekokodex třídy 4. B na 1. stupni a
ekokodex třídy 7. A na 2. stupni. I ostatní se povedly a hodnocení nebylo jednoduché.

             7. A                                                5. A                                     4. B

5. Atřída 4. B


Autor: Mgr. Pavla Šoltésová Publikováno 25. 12. 2014 19:43


Menu

Odkazy

Moodle - distanční výuka

moodle.png

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png