Aktuality > Ekoškola > Ekokroužek > Akce

JAK DOPADL FILMOVÝ FESTIVAL 2017?

Informace o programu naleznete níže. Co jsme s programu vybrali a vyzkoušeli my?

Náš EKOTÝM navštívil stanoviště v Otevřené zahradě Nadace Partnerství na Údolní 33 v Brně. Zde bylo pro děti připraveno několik nejrůznějších aktivit. Co vše zde mohli žáci prožít, si přečtěte v krátkém článku od jedné z nejaktivnějších členek ekotýmu Lenky Šoltésové.

„V pátek 6. 10. jsme se jeli podívat do Otevřené zahrady Nadace Partnerství. Program začal prohlídkou, na které jsme mohli vidět např. jak funguje žárovka připojená pouze na solární panely, kola poháněná turbínami, měřič rychlosti vzduchu. Sami jsme si mohli vyrobit vlastní tlakoměr a také měřič větru. Po praktické části jsme si povídali o znečištění vzduchu a momentálním stavu ovzduší. Nakonec následoval samotný 3D EKOFILM, který byl velice zajímavý. Popisoval dopad ovzduší na proměny krajiny, zejména pak na pralesy.“

Za členy EKOTÝMU Mgr. Adéla Kočičková

22278390_495378210835116_1193907045_n.jpg

POJEDEME NA 43. MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL EKOFILM 2017

Ve dnech 5.–7. října se do Brna opět vrací mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí EKOFILM.

EKOFILM je jedním z nejstarších mezinárodních filmových festivalů s tematikou životního prostředí. Jeho vyhlašovatelem a hlavním pořadatelem je od roku 1991 Ministerstvo životního prostředí. Oficiálním organizátorem 43. ročníku je agentura Key promotion, s.r.o., s níž se na festivalové organizaci a programové náplni podílí i Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity a Nadace Partnerství.

Prestiž dodává festivalu účast předních politiků i odborníků, záštity primátora města Brna, Masarykovy univerzity, hejtmana Jihomoravského kraje, ale i zájem autorů o uvedení jejich díla. Jen loňský rok se do soutěžní části přihlásilo 1200 snímků z celého světa, ze kterých porota vybrala čtyřicet filmů.

Prezidentem festivalu je Ladislav Miko, bývalý ministr životního prostředí a současný zástupce ředitele Generálního ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise. Festivalu se účastní i známé tváře českého šoubyznysu – loňský rok například zpěvák Dan Bárta nebo moderátor Vladimír Kořen.

Již potřetí se koná v moravské metropoli, která je centrem environmentálních organizací, a to jak těch neziskových, tak i některých odborných. Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Letos to bude téma ovzduší a jeho znečištění. Co vše můžeme udělat pro to, aby lidé – zejména ve městech – nemuseli dýchat nebezpečné zplodiny? Jaká jsou města budoucnosti a jaká opatření mají v boji za čistý vzduch k dispozici? Jaký vliv mají chování a návyky obyvatel západního světa na další kouty naší planety? EKOFILM se tématu bude věnovat z mnoha stran a mnoha způsoby. Kromě desítek soutěžních i nesoutěžních filmů z České republiky i ze zahraničí, které budou soutěžit v několika kategoriích, nabídne přednášky a workshopy s odborníky, diskuze a besedy se zajímavými hosty, laureáty Ceny Josefa Vavrouška i tvůrci soutěžních filmů a nebude chybět ani večerní koncert a další kulturní program.

Cílem festivalu je k tématu ochrany životního prostředí přitáhnout pozornost i širší veřejnosti.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a rektora Masarykovy univerzity doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D.

Více naleznete zde: http://www.ekofilm.cz/

PREZENTACE S INFORMACEMI ZDE:

MFF_EKOFILM 2017_pro školy.pdf

Školní fórum pro lepší Rosice

V únoru 16. 2. 2016 jsem se společně s žákovským parlamentem zapojili do fóra, které se týkalo zlepšení podmínek nejen na naší ZŠ, ale také v Rosicích. Zamýšleli jsme se nad tím, v jakých Rosicích chceme žít. Z akce vznikly zajímavé výstupy, které byly rovnou komentovány ředitelem školy - Mgr. Petrem Řezníčkem a také panem starostou Mgr. Jaroslavem Světlíkem. Došlo tedy k přímé zpětné vazbě, což bylo velmi přínosné.

Fotografie a reportáž z této akce naleznete zde: