Aktuality > Tvorba ekokodexů

Tvorba ekokodexů

ZŠ Rosice se může již osmým rokem chlubit titulem Ekoškola. Jedním ze 7 kroků
v programu Ekoškola je mít tzn. ekokodex. Ekokodex je soubor pravidel a hodnot, jak se chovat šetrně k životnímu prostředí a k sobě navzájem.

Snažíme se je dodržovat a tak dosahovat pozitivních změn v nás, ve škole i blízkém okolí. V roce 2016 nás čeká již čtvrtá obhajoba titulu, a i proto byl jedním z úkolů, které si dal Ekotým v tomto školním roce, obnovit školní ekokodex.

Do tvorby ekokodexů se zapojili žáci všech tříd a vytvořili si do tříd třídní ekokodexy. Pravidla, na kterých se domluvili, navíc výtvarně ztvárnili a výsledky stojí za to.

Odbornou porotou byl vybrán ekokodex třídy 5. A jako školní a bude viset v chodbách školy společně s vlajkou Ekoškoly. V soutěži mezi třídami vyhrál ekokodex třídy 4. B na 1. stupni a
ekokodex třídy 7. A na 2. stupni. I ostatní se povedly a hodnocení nebylo jednoduché.

7. A                                                5. A                                     4. B

5. Atřída 4. B