Aktuality > Dlouhodobé projekty > Eduforum - PdF MU

Eduforum

logo_muni_2017.jpgZákladní škola Rosice se zapojila do projektu Masarykovy univerzity Brno s názvem "Společenství praxe - platforma pro rozvoj klíčových kompetencí" (Eduforum), realizovaného v období 1/2017 - 12/2019.

Projekt je zaměřen na vytvoření spolupráce mezi pedagogickými pracovníky na ZŠ a SŠ a oborovými didaktiky na VŠ. V průběhu realizace projektu vzniknou dvě společenství (Didaktika přírodovědných předmětů pro učitele ZŠ a Didaktika odborných předmětů pro učitele SŠ). Napříč oběma společenstvími budou řešena témata modulovým způsobem s důrazem na vytvoření sítě spolupráce. Moduly budou zaměřeny na vzdělávání v oblasti pedagogiky a psychologie, oborových didaktik a mezipředmětových vazeb.

Cílem je vytvořit fungující společenství akademiků a učitelů. Sdílení vědeckých poznatků a zkušeností z praxe by mělo vést k rozvoji učitelských kompetencí v oblasti přírodovědného vzdělávání.