Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Přihlášení do aplikací > Aktuality

Aktuality


Mažoretky Anife DOD

Datum konání: 15. 9. 2015

Líbí se ti mažoretky?

Přijď s rodiči v úterý 15.9. v 17:00 hodin do tělocvičny Základní školy Rosice na Den otevřených dveří a na vlastní oči se přesvědč o tom, v jakém kolektivu bys mohla cvičit.

Veselá, usměvavá děvčata ti předvedou, co vše se dá s hůlkou dělat, řeknou ti, co vše s nimi můžeš také prožít na soutěžích, vystoupeních, zájezdech a soustředěních.

Těší se na tebe mažoretky ANIFE při ZŠ Rosice.


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 14. 9. 2015 10:24

MAŽORETKY ANIFE ZŠ ROSICE VE FRANCII, BELGII A CHORVATSKU.

Přesně v polovině prázdnin se vydal starší tým mažoretek  Anife, doplněný většími mažoretkami z mladšího týmu a s dechovou hudbou Rouchovankou na dlouhou cestu do Francie a Belgie. Konaly se zde velké slavnosti, na které byly naše mažoretky pozvány. Děvčata za to, že reprezentovala Českou republiku, měla celý pobyt hrazen z fondů Evropské unie.

První den se mažoretky Anife představily v odpoledních a večerních hodinách ve francouzském městě Albert. Průvod se prodíral davy návštěvníků a nebyla nouze o potlesk a pochvalné pokřiky bravo.

Po snídani jsme se vydali na cestu do belgického města Avesnes, kde se scénář předchozího dne opakoval. Průvod se opět prodíral mezi atrakcemi, se zastávkami před kavárnami. Pořádaly se zde květinové slavnosti, na kterých byly tisíce příjemných, tleskajících a povzbuzujících lidí.

Se zážitky a únavou všichni uléhali po půlnoci na hotelu před posledním dnem, na který jsme měli naplánovanou prohlídku Bruselu. Byli jsme překvapeni velikostí Atomia, miniaturami v Mini Europe parku. Zastavili jsme se vyfotit u Maniken Pis /čůrajícího chlapečka/, prohlédli Grand plac a Královský palác.

Všichni účastníci si zakoupili upomínkové předměty, dárky a svěřili se do rukou řidičů p. Nešpůrka a Tůmy, kteří s námi během tohoto prodlouženého víkendu najezdili bezpečně a bez problémů přes 3 000 km.

Na den a téměř i přesně na hodinu jsme za tři dny po příjezdu z  Belgie odjížděli k soustředění na Mali Lošinj.

Tady nás již tradičně vítalo nádherné slunečné počasí s teplotami 36 vzduch a 26 moře. Byli jsme zahrnováni celou dobu dotazy rodičů na počasí, protože v naší republice bylo velmi sychravo a pršelo. Po několika trénincích, si děvčata zopakovala letošní soutěžní skladby. Podařilo se nám zařídit vystoupení v lokalitách ostrova a to přímo na náměstích, jak na Mali, tak Veli Lošinju.

Oba týmy nacvičily nový soutěžní pochod pro příští sezonu, užily si moře. Děvčata si užila jednodenní  výlet lodí na písečnou pláž ostrova Susak, vystoupení před zaplněnými náměstími, pěkně opálené a spokojené se oba týmy vracely domů.

                                                      Za mažoretky Anife

                                                                                     Jara Žák


Autor: Folvarčíková Publikováno 25. 8. 2014 21:44


Menu

Odkazy

Moodle - distanční výuka

moodle.png

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png

Kroužky, nabídka RUBIKO SVČ Rosice

rubiko logo.jpg

Školský portál JMSkoly