Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Přihlášení do aplikací > Aktuality

Aktuality


Volné pracovní místo AP

Datum konání: 10. 9. 2021

Hledáme asistenta pedagoga na 2. stupeň ZŠ.

Práce dopoledne, na částečný úvazek. Nástup možný ihned nebo podle dohody. Pro více informací pište (reznicek.petr@zsrosice.eu) nebo volejte (723 363 900) řediteli školy.


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 7. 9. 2021 10:27

Nejlepší literární práce žáků 6. ročníku jsou k vidění v rosické knihovně

 

Během distanční výuky žáci 6. ročníku samostatně zpracovávali v literatuře dva projekty.

Na podzim dostali za úkol zamyslet se nad vlastní přečtenou knihou z různých úhlů a svoje myšlenky výtvarně zpracovat do lapbooku, což je v překladu kniha do klína. Účelem lapbooku je vytvořit si myšlenkovou mapu o nějakém tématu. A tak se žáci rozepsali o autorovi knihy, popsali hlavní hrdiny, stručně napsali obsah knihy, vypsali si citát a knihu zhodnotili.

Na jaře pracovali šesťáci téměř měsíc na projektu Povídka. Postupně četli, poslouchali nebo se dívali na krátké filmy. V projektu se pak vyjádřili ke čtyřem vybraným povídkám.

Obsahově i vzhledově jsou některé projekty na vysoké úrovni, žáci ukázali, že dokážou nad texty přemýšlet a vytvořit vlastní skoro umělecká díla. Proto jsme se rozhodli jejich práce představit veřejnosti.  Nad umístěním výstavky jsme dlouho nepřemýšleli. Kam jinam patří literární práce než do knihovny. Výstavku si můžete prohlédnout až do konce prázdnin. Přijďte se podívat, jste srdečně zváni.

                                                                       Mgr. Jana Odehnalová

Adriana Haráková 6. C.jpgNella Čierna 6. C.jpg

 
Tomáš Hošek 6. B.jpg


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 20. 6. 2021 15:47

Volné místo učitele 1. stupně ZŠ

Datum konání: 4. 4. 2021

inzerát.png


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 3. 3. 2021 9:40

Rodičovská setkání

Datum konání: 3. 2. 2021

PPP.png


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 1. 2. 2021 10:23

Bezplatné antigenní testování občanů v Rosicích

Datum konání: 1. 2. 2021

Krizový štáb ORP Rosice dne 26.1.2021 na svém jednání rozhodl o neomezeném termínu pokračování testování v Rosicích dle podmínek a možností laboratoře. Na základě sdělení laboratoře si Vás dovolujeme požádat o maximální šíření informace o možnostech občanů se bezplatně každých 5 dnů otestovat v Rosicích a to zejména u dětí. Poslední výsledky testů a pozitivity u dětí ukazují na skutečnost, že děti jsou nositeli viru ale bez projevů příznaků, čímž přenáší virovou nálož na rodinné příslušníky u kterých se dřív nebo později pozitivita projeví také.

Bezplatné antigenní testování občanů v Rosicích na zámku.

Každé Pondělí + Čtvrtek vždy od 17:00 do 19:00 hod.

Rezervační portál na další týden je otevírán nejméně týden dopředu. Testování provádí výjezdová skupina Cytogenetické laboratoře Brno, s.r.o. Podmínkou pro zájemce je registrace v rezervačním systému Covid Vysočina (viz. odkaz níže).

JSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, STAČÍ PRO OPAKOVANÉ TESTOVÁNÍ (bezplatně po 5 dnech) se přihlásit svým loginem a zvolit tlačítko objednat.

Nově se registrující:

  1. zaregistrovat se zavčas do rezervačního systému, včetně zadání ověřovacího kódu, který přijde do SMS a dokončit tak objednávku času - viz odkaz níže
  2. přijít na čas = omezení kontaktu s ostatními, udržování vzdálenosti dle instrukcí úřadu, vlastní vyšetření zabere 1 min vašeho času,
  3. kdo je již v systému rezervovaný, zvolí ve svém profilu tlačítko nový odběr pro svoji nebo jinou osobu a provede objednávku.

ODKAZ PRO REGISTRACI A VÝBĚR TERMÍNU:

https://odbery.kr-vysocina.cz/objednat-odber-krok1/?metoda=RAPID_ANTIGEN&mesic=2021-01&misto=29&organizace=91

 


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 27. 1. 2021 13:23

Péče o děti zaměstnanců vybraných profesí

Datum konání: 14. 10. 2020 - 1. 11. 2020

O děti zaměstnanců ve vybraných profesí se postará ZŠ Rosice.
 
Nařízením hejtmana JmK ze dne 13.10.202 je ZŠ Rosice s účinností od 14.10.2020 do 01.11.2020 určena k vykonávání péče o děti ve věku od 3 do 10 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci
− bezpečnostních sborů;
− obecní policie;
− poskytovatelů zdravotních služeb a orgánů ochrany veřejného zdraví;
− příslušníci ozbrojených sil;
− zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;
− sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;
− sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí;
− zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení;
 
V případě, že vykonáváte uvedené profese a máte požadavek na umístění dítěte v ZŠ Rosice, kontaktujte ředitele školy Mgr. Petra Řezníčka e-mailem (reznicek.petr@zsrosice.eu) nebo telefonicky (723363900) popř. můžete dítě rovnou přivést do ŠD ZŠ Rosice kdykoliv v provozní době.
Provozní doba ZŠ Rosice je v pracovní dny po-pá od 7:00 do 15:00 hodin. Všechny děti musí být vybaveny rouškami.

Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 14. 10. 2020 9:56

Mimořádné opatření MZ ČR od 18.9.2020

Datum konání: 19. 9. 2020

Denní přírůstek nových případů covidu-19 v ČR ve čtvrtek poprvé překonal hranici 3000. Za jediný den testy prokázaly nákazu u 3130 lidí. Aktuálně je v ČR 20 289 nakažených, celkem se nakazilo už 44 155 lidí...

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví platné od 18.9.2020.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví platné od 19.9.2020.


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 18. 9. 2020 8:24

UmímExcel.cz

Datum konání: 30. 6. 2020

umimexcel_banner.pngCertifikovaný školitel firemních kurzů Excelu, Wordu a dalších kancelářských aplikací MS Office ITLektor @itlektorcz https://www.facebook.com/ITlektorcz poskytl po dobu uzavření škol našim žákům přístup zdarma k online kurzům www.UmimExcel.cz.  


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 28. 5. 2020 12:54

Aktuální informace k jednotné přijímací zkoušce na SŠ

Jednotná přijímací zkouška

 Ø  8. 6. 2020 – pro žáky 9. ročníku (čtyřleté maturitní obory)

Ø  9. 6. 2020 – pro uchazeče o víceletá gymnázia

Každý uchazeč může písemný test z M a Čj konat pouze jednou (zachován zůstává náhradní termín pro uchazeče, kteří se nemohli z omluvitelných důvodů zúčastnit prvního termínu, přičemž způsob omlouvání je uveden ve školském zákoně).

Uchazeč skládá zkoušku ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí (pouze v případě, že v prvním pořadí uchazeč uvedl nematuritní obor vzdělání, pak skládá zkoušku ve škole uvedené ve druhém pořadí). Samozřejmostí je, že škola uvedená na přihlášce v druhém pořadí, obdrží automaticky výsledky uchazeče z jednotné přijímací zkoušky.

Způsob zveřejnění výsledků

Škola vyvěsí seznam s výsledky s tím, že uchazeči budou uvedeni pod přiděleným registračním číslem. Seznam škola zveřejní na veřejně přístupném místě ve škole a na svých webových stránkách, a to alespoň na dobu 15 dnů. Zákon stanoví pro všechny střední školy stejný termín, do kdy nejpozději musí zveřejnit seznam s výsledky - 8 kalendářních dní od termínu jednotné přijímací zkoušky. Tento nejzazší termín platí i pro školy, které jednotnou přijímací zkoušku nekonají.

Zápisový lístek

Lhůta pro odevzdání je 5 pracovních dnů a počítá se od nejzazšího termínu pro zveřejnění seznamu s výsledky uchazečů (tedy jak pro řádný, tak pro náhradní termín). Uchazeč může uplatnit zápisový lístek opakovaně tehdy, pokud je přijat na základě nového rozhodnutí vydaného podle správního řádu (dříve „odvolání“). Nové rozhodnutí předloží uchazeč ve škole, kam odevzdal zápisový lístek, a ta mu vydá zápisový lístek k odevzdání na druhou školu.

Veškeré dotazy směřujte na výchovnou poradkyni Mgr. Vilmu Richterovou (richterova.vilma@zsrosice.eu).

Mgr. Vilma Richterová (Výchovný poradce) 


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 12. 5. 2020 22:15

Projekt Můj deváťák

Kudy z nudy aneb projekt Můj deváťák frčí dál!

My, žáci 9. tříd jsme se rozhodli, že v dnešní nelehké době trošku pomůžeme našim malým kamarádům z 1. tříd, které máme na starosti už od září.

Protože se nemůžeme potkávat ve škole, budeme každý týden posílat pár pozdravů, nápadů a návodů, jak lze přečkat nudu doma. Doufáme, že si každý (a nemusí to být jen prvňáček) najde něco, co se mu bude líbit.

Sledujte webové stránky 1. tříd nebo odkaz Projekt Můj deváťák, který se také nachází v studijních materiálech žáků 1. tříd na webových stránkách školy.

 

                                                Za žáky 9. A a 9. B  Mgr. Jana Odehnalová


Publikováno 8. 4. 2020 11:03


Menu

Odkazy

Moodle - distanční výuka

moodle.png

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png

Kroužky, nabídka RUBIKO SVČ Rosice

rubiko logo.jpg

Školský portál JMSkoly