Úvod > Aktuality

UmímExcel.cz

Datum konání: 30. 6. 2020

umimexcel_banner.pngCertifikovaný školitel firemních kurzů Excelu, Wordu a dalších kancelářských aplikací MS Office ITLektor @itlektorcz https://www.facebook.com/ITlektorcz poskytl po dobu uzavření škol našim žákům přístup zdarma k online kurzům www.UmimExcel.cz.

Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 28. 5. 2020 12:54

Aktuální informace k jednotné přijímací zkoušce na SŠ

Jednotná přijímací zkouška

Ø  8. 6. 2020 – pro žáky 9. ročníku (čtyřleté maturitní obory)

Ø  9. 6. 2020 – pro uchazeče o víceletá gymnázia

Každý uchazeč může písemný test z M a Čj konat pouze jednou (zachován zůstává náhradní termín pro uchazeče, kteří se nemohli z omluvitelných důvodů zúčastnit prvního termínu, přičemž způsob omlouvání je uveden ve školském zákoně).

Uchazeč skládá zkoušku ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí (pouze v případě, že v prvním pořadí uchazeč uvedl nematuritní obor vzdělání, pak skládá zkoušku ve škole uvedené ve druhém pořadí). Samozřejmostí je, že škola uvedená na přihlášce v druhém pořadí, obdrží automaticky výsledky uchazeče z jednotné přijímací zkoušky.

Způsob zveřejnění výsledků

Škola vyvěsí seznam s výsledky s tím, že uchazeči budou uvedeni pod přiděleným registračním číslem. Seznam škola zveřejní na veřejně přístupném místě ve škole a na svých webových stránkách, a to alespoň na dobu 15 dnů. Zákon stanoví pro všechny střední školy stejný termín, do kdy nejpozději musí zveřejnit seznam s výsledky - 8 kalendářních dní od termínu jednotné přijímací zkoušky. Tento nejzazší termín platí i pro školy, které jednotnou přijímací zkoušku nekonají.

Zápisový lístek

Lhůta pro odevzdání je 5 pracovních dnů a počítá se od nejzazšího termínu pro zveřejnění seznamu s výsledky uchazečů (tedy jak pro řádný, tak pro náhradní termín). Uchazeč může uplatnit zápisový lístek opakovaně tehdy, pokud je přijat na základě nového rozhodnutí vydaného podle správního řádu (dříve „odvolání“). Nové rozhodnutí předloží uchazeč ve škole, kam odevzdal zápisový lístek, a ta mu vydá zápisový lístek k odevzdání na druhou školu.

Veškeré dotazy směřujte na výchovnou poradkyni Mgr. Vilmu Richterovou (richterova.vilma@zsrosice.eu).

Mgr. Vilma Richterová (Výchovný poradce)

Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 12. 5. 2020 22:15

Projekt Můj deváťák

Kudy z nudy aneb projekt Můj deváťák frčí dál!

My, žáci 9. tříd jsme se rozhodli, že v dnešní nelehké době trošku pomůžeme našim malým kamarádům z 1. tříd, které máme na starosti už od září.

Protože se nemůžeme potkávat ve škole, budeme každý týden posílat pár pozdravů, nápadů a návodů, jak lze přečkat nudu doma. Doufáme, že si každý (a nemusí to být jen prvňáček) najde něco, co se mu bude líbit.

Sledujte webové stránky 1. tříd nebo odkaz Projekt Můj deváťák, který se také nachází v studijních materiálech žáků 1. tříd na webových stránkách školy.

Za žáky 9. A a 9. B  Mgr. Jana Odehnalová

Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 19. 1. 2020 22:33

Volné pracovní místo na 1. stupni ZŠ

Datum konání: 25. 11. 2019

teacher.jpgZákladní škola Rosice hledá kvalifikované uchazeče o pracovní místo

učitel/učitelka 1. stupně ZŠ

• nástup možný ihned nebo dle dohody
  • možnost získání služebního bytu (3+KK, vhodné zejména pro učitelský pár)

Žádosti prosím zasílejte spolu s profesním CV na reznicek.petr@zsrosice.eu co nejdříve.

Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 11. 11. 2019 10:53