Aktuality > Internetová podpora výuky

Odkazy na WWW stránky některých učitelů a tříd ZŠ Rosice.

Ruský jazyk

Procvičování slovní zásoby

Jak na to:
V oddílu SETS si kliknutím vyber téma – jsou zde slovíčka seřazená jednak tematicky, jednak podle probíraných písmen.

Zobrazí se ti obdélník – „kartička“ s českým a ruským výrazem. Šipkou vpravo/vlevo se posouváš dál/zpět. Pokud ti něco nejde přečíst, pod kartičkou a modrou tabulkou je seznam slovíček – klikni na symbol zvuku a slovíčko si poslechni. Nebo v levém rohu zaškrtni stejný symbol – slovíčko se ti bude automaticky číst. Můžeš tak trénovat i správnou výslovnost.

V pravém rohu kartičky si také můžeš nastavit, zda chceš vidět oba výrazy, nebo jen ruský/český.

Modrá tabulka:
Oddíl STUDY – zde je několik možností procvičování: SPELLER – slovíčko se přečte rusky, ty ho musíš napsat. To je prozatím těžké, když neumíš všechna písmena, ale zkoušej. LEARN – zde napíšeš slovíčko česky. TEST – zde si vyzkoušíš, jak ses vše naučil – píšeš správnou odpověď, zaškrtáváš správnou možnost a rozhoduješ se, zda je odpověď pravdivá (true), nebo ne (false).

Oddíl GAMES (hry) – ve hře SCATTER na sebe dáváš české a ruské slovíčko – pokud jsi odpověděl správně, slovíčko zmizí. Ve hře SPACE RACE běží ruské slovíčko, ty jej musíš napsat česky. Nebo si vpravo dole změníš jazyk a poběží to naopak.

Oddíl TOOLS – zde by tě mohlo zajímat tlačítko PRINT, pomocí kterého si slovíčka vytiskneš ve formátu vybraném vpravo – jako seznam, kartičky, …

Uč se, bez slovíček to prostě nejde :-)

Český jazyk, ruský jazyk, mediální výchova

Michaela Hantková