Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Aktuality


 

 

Štítky:
Školní časopis Rosník

Je tady opět nové číslo časopisu Rosník.

I tentokrát vám nabízíme mnoho zajímavého. Protože se příroda na jaře po dlouhé zimě opět probouzí, zvolili jsme jako ústřední téma tohoto čísla přírodu a naše zdraví. Přinášíme články o domácích mazlíčcích. Také ve školní družině vzpomínají na krásné setkání s jedním zajímavým pejskem. Co všechno víte o zvířatech, si můžete ověřit v našem kvízu. Ekologická témata probereme v článcích o ekopobytu osmáků a ve zprávičkách z eko-zpravodajství. Zdraví napomáhá také hudba a tanec. Představíme vám taneční kroužek ZUŠ v Rosicích. Také náš recept je úžasný a přitom plný zdravých ingrediencí. Největším trhákem tohoto čísla jsou ale jednoznačně rozhovory. Popovídali jsme si s dvěma herci, jednak s Alešem Slaninou, který hraje v Městském divadle v Brně, a s mladou herečkou Evou Josefíkovou. Pozveme vás také do kina a do knihovny. Nedílnou součástí tohoto čísla je také zpravodajství ze života školy. Velkou akcí organizovanou školou a školním parlamentem byl určitě ples. Tak si zážitky z plesu společně připomeňme. Nakonec si můžete prohlédnout pěkné obrázky našich žáků a zahádat si v rubrice Rosník – detektivem. Tak pěkné jarní počtení.                                               

ROSNÍKOVY ČLÁNKY STÁLE NOVÉ

PESTRÉ JSOU JAK POČASÍ APRÍLOVÉ!

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 11. 5. 2015 21:42

Časopis Rosník

Tak jsme zase tady. Právě vychází zimní číslo časopisu Rosník.

I v novém roce bychom byli rádi, kdyby vás náš časopis pobavil i poučil. Co najdete v tomto čísle? Hlavním tématem tohoto čísla je sport. V rozhovoru s naší bývalou žákyní Luckou Vaverkovou se přesvědčíme, že i Rosicích mohou vyrůst světoví šampioni. Další rozhovor je také neméně zajímavý. S panem učitelem Minaříkem si popovídáme o lyžařském kurzu. V anketě zjistíme, že i pro mnohé naše spolužáky je sport nedílnou součástí života. Seznámíme vás také s kroužkem mladých florbalistek. Abychom udělali radost i těm více kulturně laděným, přinášíme rozsáhlé povídání o muzikálech. Pozveme vás také do kina a do knihovny. Nedílnou součástí tohoto čísla je také zpravodajství ze života školy. Zvláště v předvánočním čase střídala jedna akce druhou. Tak si je společně připomeňme. Ve školním parlamentu mají také velké plány. Pozvou nás na ples, kde předvedou své taneční číslo, a připravují vybudování odpočinkových zón v naší škole. Možná právě na lavičkách a křesílkách v odpočinkových zónách si dáte jablečnou kapsu podle Rosníkova receptu a přečtete si básničky a povídky z rubriky Rosník spisovatelem.

 

V NOVÉM ROCE HODNĚ ZDRAVÍ,

AŤ VÁS ROSNÍK STÁLE BAVÍ!

Za redakci Jana Odehnalová a Gabriela Folvarčíková

 


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 1. 3. 2015 21:23

Předškolácké skupinky

V týdnu od 9. března začínají na naší škole Předškolácké skupinky. V příloze najdete rozdělení dětí - den a lektor. Těšíme se na všechny předškoláčky a jejich rodiče.

Mgr. Iveta Matoušková a celý lektorský tým

seznam předškoláci 2015


Autor: Mgr. Iveta Matoušková Publikováno 18. 2. 2015 14:39

Tvorba ekokodexů

ZŠ Rosice se může již osmým rokem chlubit titulem Ekoškola. Jedním ze 7 kroků
v programu Ekoškola je mít tzn. ekokodex. Ekokodex je soubor pravidel a hodnot, jak se chovat šetrně k životnímu prostředí a k sobě navzájem.

Snažíme se je dodržovat a tak dosahovat pozitivních změn v nás, ve škole i blízkém okolí. V roce 2016 nás čeká již čtvrtá obhajoba titulu, a i proto byl jedním z úkolů, které si dal Ekotým v tomto školním roce, obnovit školní ekokodex.

Do tvorby ekokodexů se zapojili žáci všech tříd a vytvořili si do tříd třídní ekokodexy. Pravidla, na kterých se domluvili, navíc výtvarně ztvárnili a výsledky stojí za to.

Odbornou porotou byl vybrán ekokodex třídy 5. A jako školní a bude viset v chodbách školy společně s vlajkou Ekoškoly. V soutěži mezi třídami vyhrál ekokodex třídy 4. B na 1. stupni a
ekokodex třídy 7. A na 2. stupni. I ostatní se povedly a hodnocení nebylo jednoduché.

             7. A                                                5. A                                     4. B

5. Atřída 4. B


Autor: Mgr. Pavla Šoltésová Publikováno 25. 12. 2014 19:43

MAŽORETKY ANIFE ZŠ ROSICE VE FRANCII, BELGII A CHORVATSKU.

Přesně v polovině prázdnin se vydal starší tým mažoretek  Anife, doplněný většími mažoretkami z mladšího týmu a s dechovou hudbou Rouchovankou na dlouhou cestu do Francie a Belgie. Konaly se zde velké slavnosti, na které byly naše mažoretky pozvány. Děvčata za to, že reprezentovala Českou republiku, měla celý pobyt hrazen z fondů Evropské unie.

První den se mažoretky Anife představily v odpoledních a večerních hodinách ve francouzském městě Albert. Průvod se prodíral davy návštěvníků a nebyla nouze o potlesk a pochvalné pokřiky bravo.

Po snídani jsme se vydali na cestu do belgického města Avesnes, kde se scénář předchozího dne opakoval. Průvod se opět prodíral mezi atrakcemi, se zastávkami před kavárnami. Pořádaly se zde květinové slavnosti, na kterých byly tisíce příjemných, tleskajících a povzbuzujících lidí.

Se zážitky a únavou všichni uléhali po půlnoci na hotelu před posledním dnem, na který jsme měli naplánovanou prohlídku Bruselu. Byli jsme překvapeni velikostí Atomia, miniaturami v Mini Europe parku. Zastavili jsme se vyfotit u Maniken Pis /čůrajícího chlapečka/, prohlédli Grand plac a Královský palác.

Všichni účastníci si zakoupili upomínkové předměty, dárky a svěřili se do rukou řidičů p. Nešpůrka a Tůmy, kteří s námi během tohoto prodlouženého víkendu najezdili bezpečně a bez problémů přes 3 000 km.

Na den a téměř i přesně na hodinu jsme za tři dny po příjezdu z  Belgie odjížděli k soustředění na Mali Lošinj.

Tady nás již tradičně vítalo nádherné slunečné počasí s teplotami 36 vzduch a 26 moře. Byli jsme zahrnováni celou dobu dotazy rodičů na počasí, protože v naší republice bylo velmi sychravo a pršelo. Po několika trénincích, si děvčata zopakovala letošní soutěžní skladby. Podařilo se nám zařídit vystoupení v lokalitách ostrova a to přímo na náměstích, jak na Mali, tak Veli Lošinju.

Oba týmy nacvičily nový soutěžní pochod pro příští sezonu, užily si moře. Děvčata si užila jednodenní  výlet lodí na písečnou pláž ostrova Susak, vystoupení před zaplněnými náměstími, pěkně opálené a spokojené se oba týmy vracely domů.

                                                      Za mažoretky Anife

                                                                                     Jara Žák


Autor: Folvarčíková Publikováno 25. 8. 2014 21:44