Základní skola Rosice, okres Brno - venkov

Aktuality > Rosník - školní časopis > Aktuality

Nové číslo našeho školního časopisu Rosník je na světě.

17-18_Rosník-webobr..pngCo v něm tentokrát najdete? S novým školním rokem k vám přicházíme s tradičními i novými rubrikami. Vyvoláme ve vás melancholickou náladu, když si přečtete podzimní rozjímání několika sedmáků. V tomto čísle najdete rozhovor s naším bývalým žákem a výborným kuželkářem Honzou Mecerodem. Přečtete si o všech důležitých událostech v prvních měsících školního roku. Zjistíte, co je nového v žákovském parlamentu i v Ekokroužku. Vyrazíme za sluníčkem na dalekou Floridu, své znalosti pak hned můžete uplatnit v kvízu. Doporučíme vám pěknou knihu, návštěvu muzikálu nebo tip na výlet. Náladu vám vylepší čtení originálních pohádek o Karkulce nebo skvělá čokoládová pěna, kterou zvládne každý.

Tak neváhejte a dejte se do čtení!

Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

Váš časopis Rosník je po delší prázdninové pauze zase tady!

2016-17_RO_obr.4[1].jpgMáme za sebou krásné prázdniny a začínáme se rozjíždět v novém školním roce. A to je ten pravý čas zavzpomínat si na všechny předprázdninové akce.  Tradičně jsme zpovídali členy redakční rady, kteří nás v červnu opustili. Zjišťovali jsme, jestli pro ně práce pro časopis byla přínosem a co se jim nejvíce povedlo. Třeba vás jejich odpovědi inspirují a stanete se jejich náhradníky. Jako obvykle zde najdete tradiční rubriky Co vás zajímá, Rosník spisovatelem a básníkem, Rosník cestovatelem  apod. Můžete si vyřešit kvízy nebo vyluštit křížovku. Tak se pusťte do čtení!

PRYČ JE LÉTO, NEVADÍ!

ROSNÍK DOBŘE NALADÍ!