Základní skola Rosice, okres Brno - venkov

Aktuality > Rosník - školní časopis > Aktuality

Časopis Rosník obsadil 1. místo v Jihomoravském kraji

2017-18_Rosníkjpg.jpgI v tomto roce jsme se rozhodli se zúčastnit soutěže školní časopis roku. Chtěli jsme zase po roce

porovnat naši práci s ostatními. Také tentokrát se náš časopis líbil a my jsme zažili další velký

úspěch. Jsme první v Jihomoravském kraji a postupujeme do celostátního kola. Za umístěním se

skrývá velké množství práce všech členů redakce.

Velký dík patří členům redakční rady, přispěvatelům, ale také všem našim čtenářům!

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

S prvními jarními dny je tady nové číslo časopisu Rosník. Na co se můžete těšit tentokrát?

2017-18_1. stránka_2.pngPřinášíme několik zajímavých článků o dění na naší škole. Od prosince se toho stalo opravdu hodně, před Vánocemi proběhly tradiční vánoční výstavka i vánoční vystoupení žáků. Sedmáci zase prožili týden na horách na lyžařském výcviku. 2. března proběhla velkolepá akce – absolventský ples. Aktivní byl také žákovský parlament i EKO-kroužek. Přečtěte si, jak se budovala čítárna nebo jak proběhlo Školní fórum 2018.

Členové redakce vyrazili také na Polici ČR v Rosicích. Přečtěte si, co se tam dověděli.

Také určitě oceníte naše tipy na dobré lyžování. Blíže se seznámíme s ryze zimním zvířetem – sobem. Něco si přečteme i si společně zatančíme v lidovém souboru. Podíváme se i do hudebního světa. Zaujme vás určitě náš nový komiks na pokračování.

Taky si vás trochu vyzkoušíme. Nejen v tradičním kvízu, který se věnuje zimním sportům a olympiádě, ale také si můžete vyzkoušet, jak pozorně čtete náš časopis. Zkuste najít v minulém čísle odpovědi na otázky a doplnit je do křížovky. Doneste své odpovědi za třídu a my je vyhodnotíme. Nejlepší budou odměněni!

Tak neváhejte a dejte se do čtení!

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

Nové číslo našeho školního časopisu Rosník je na světě.

17-18_Rosník-webobr..pngCo v něm tentokrát najdete? S novým školním rokem k vám přicházíme s tradičními i novými rubrikami. Vyvoláme ve vás melancholickou náladu, když si přečtete podzimní rozjímání několika sedmáků. V tomto čísle najdete rozhovor s naším bývalým žákem a výborným kuželkářem Honzou Mecerodem. Přečtete si o všech důležitých událostech v prvních měsících školního roku. Zjistíte, co je nového v žákovském parlamentu i v Ekokroužku. Vyrazíme za sluníčkem na dalekou Floridu, své znalosti pak hned můžete uplatnit v kvízu. Doporučíme vám pěknou knihu, návštěvu muzikálu nebo tip na výlet. Náladu vám vylepší čtení originálních pohádek o Karkulce nebo skvělá čokoládová pěna, kterou zvládne každý.

Tak neváhejte a dejte se do čtení!

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

Váš časopis Rosník je po delší prázdninové pauze zase tady!

2016-17_RO_obr.4[1].jpgMáme za sebou krásné prázdniny a začínáme se rozjíždět v novém školním roce. A to je ten pravý čas zavzpomínat si na všechny předprázdninové akce.  Tradičně jsme zpovídali členy redakční rady, kteří nás v červnu opustili. Zjišťovali jsme, jestli pro ně práce pro časopis byla přínosem a co se jim nejvíce povedlo. Třeba vás jejich odpovědi inspirují a stanete se jejich náhradníky. Jako obvykle zde najdete tradiční rubriky Co vás zajímá, Rosník spisovatelem a básníkem, Rosník cestovatelem  apod. Můžete si vyřešit kvízy nebo vyluštit křížovku. Tak se pusťte do čtení!

PRYČ JE LÉTO, NEVADÍ!

ROSNÍK DOBŘE NALADÍ!