Aktuality > Dlouhodobé projekty > Cizí jazyky pro život

Cizí jazyky pro život

V tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu „Rodilí mluvčí do škol“, který byl zaměřen na rozvoj cizojazyčných a interkulturních kompetencí žáků i učitelů základních škol. Tento projekt byl financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu České republiky.

Výuku cizích jazyků na naší škole zpestřovala od března do června zahraniční lektorka MMgr. Friederike Descharles pocházející z Rakouska. Lektorka nabídla našim žákům výuku v pěti jazycích – v němčině, angličtině, ruštině, francouzštině a k radosti všech i v češtině. Paní Friederike mimo výuku jazyků byla využívána i v nejazykových hodinách, kde seznamovala žáky s kulturou, zvyky, geografií, historií, faunou i flórou Rakouska. Snažila se, aby žáky zaujala, aby byla její výuka přínosná a zábavná. Komunikovala s žáky v cizím jazyce, ale v případě potřeby použila i češtinu. Nabízela žákům individuální výuku a pro zájemce z řad vyučujících připravila kurzy zaměřené především na zdokonalení se v mluveném. Svým bezprostředním, a přesto zcela profesionálním přístupem oslovila všechny ročníky žáků a získala si jejich přízeň.

Projekt „Rodilí mluvčí do škol“ nebyl pouze způsobem, jak přiblížit dětem výuku cizích jazyků zase trochu jinak, ale především jim ukázat, že domluvit se se skutečným cizincem je opravdu možné a že UČIT SE CIZÍ JAZYKY STOJÍ ZA TO!!!

Mgr. Eva Treuová

V rámci netradičních dnů na naší škole mám zájem o:
a) Den v županech

b) Den naruby (holky za kluky a kluci za holky)

c) Den v klobouku

d) Den v lyžařských brýlích