Podstránky fotografie

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Dlouhodobé projekty > eTwinning na 1. st.

eTwinning v ZŠ Rosice

logo_eTwinningeTwinning („e“ jako elektronické, evropské a „twinning“ jako párování) je zaměřen na podporu spolupráce žáků i učitelů všech typů škol v rámci Evropské unie. eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě nebo více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku – prostřednictvím informačních a komunikačních technologií – především prostřednictvím internetu.  Více informací na www.etwinning.cz a www.etwinning.net

 

 

Školní rok 2016/17

Třída 3. A realizuje v letošním školním roce nový eTwinningový projekt

AKO ŤAVA POTKALA VELBLOUDA

19239397_318006638646451_1237390227_n.jpg

19369493_318006618646453_1115971459_n.jpg

19398585_318006595313122_92585239_n.jpg

V měsíci červnu jsme tento projekt ukončili. Během tohoto projektu jsme poznali základní slovní zásobu anglického a slovenského jazyka v těchto tématech: jídlo, zvířata, barvy apod. Psali jsme básničky s velbloudí tématikou. Vytvořili deník slovenského velblouda Lea, který s námi strávil dobu od Vánoc až po konec školního roku.

Leův deník si můžete prohlédnout zde:

http://zabackov.rajce.idnes.cz/Leuv_denik/

Vrcholem celého projektu je velbloudí výstava, která je instalovaná v prostorách naší školy a na které se podíleli žáci téměř ze všech ročníků.

 

IMG_5592.JPGje inspirovaný česko - slovenským slovníkem, do kterého budeme přidávat i angličtinu. Budeme se učit jednoduchá slovenská slova, vytvářet knížku a nedílnou součástí je také putování plyšového velblouda Lea, kterého jsme dostali k Vánocům od našich slovenských kamarádů.

Více na: https://twinspace.etwinning.net/28174/home

 

 

 

 

 

Náš projekt Kocourek Modroočko,

který jsme realizovali v minulém školním roce, byl na podzim oceněn certifikátem kvality - Quality Label i evropským certifikátem European quality label. Za tento úspěch na nás čekala sladká odměna i gratulace od vedení školy.

IMG_6041.JPG

 modoocko.pngmodoocko1.png

 

Školní rok 2015/16

Kocourek Modroočko

IMG_4104.JPG

V letošním školním roce třída 2.A spolupracovala se slovenskými kamarády z Humenného na projektu inspirovaném knihou Jiřího Koláře - Z deníku kocoura Modroočka. Projekt byl zaměřen především na čtení s porozuměním, porozumění slovenskému jazyku a navázání vztahů se slovenskou školou. V rámci projektu proběhla Kočičí výstava, na které se podíleli žáci téměř ze všech ročníků naší školy.

Průběh projektu lze sledovat zde - https://twinspace.etwinning.net/12641/home.

 

Školní rok 2014/2015

Hrajeme si s eTwinningem

Dne 7. května jsme společně pořádali balónkovou slavnost k Mezinárodnímu dni eTwinningu.

Na jaře se třída 1.A a 2.B zapojila do velké celorepublikové hry Hrajeme si s eTwinningem, kterou společně oslavujeme desáté výročí eTwinnigu v ČR.  Hra trvá deset měsíců - každý měsíc nás čeká jeden úkol, který se zveřejňuje vždy 10. den v měsíci v 10 hodin. Přehled zapojených škol a plnění úkolů můžete sledovat zde.

 

Putování s Ferdou Mravencem

Na začátku října získal projekt Putování s Ferdou Mravencem certifikát kvality - Quality label - na národní konferenci v Hradci Králové. Na konci měsíce října jsme obdrželi i evropský certifikát. Dětem byly ceny a diplomy předány 31. 10. za přítomnosti paní zástupkyně pro první stupeň a pana ředitele Řezníčka. 

 

Školní rok 2013/2014

Putování s Ferdou Mravencem

Nový projekt dětí ze 3.A, který budou v tomto školním roce realizovat společně s novými kamarády ze slovenského města Humenné. Hlavní náplní projektu bude čtení knížky O. Sekory - Ferda v mraveništi - v čestině a slovenštině. K tomu budou děti plnit různé úkoly, malovat obrázky, posílat dopisy na Slovensko, telefonovat přes Skype...

Průběh projetu můžete sledovat na jeho stránkách:

http://putovaniesferdou.blogspot.sk/

  

V říjnu tohoto školního roku získala třída 3.A /vloni 2.A/ český i evropský certifikát kvality za svůj mezinárodní projekt Noc v knihovně.

 

 

Školní rok 2012/2013                                                               

Třída 2.A se zúčastnila projektu Noc v knihovně - Night at the library, do kterého byly zapojeny celkem 4 školy - z Česka, Slovenska, Polska a Slovinska. Projekt byl velmi úspěšný. V Polsku vyhrál první cenu v národní soutěži a na Slovensku cenu třetí:

http://nightlibrary.blogspot.cz/p/awards.html 


Průběh si můžete prohlédnout na:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p88161

http://nightlibrary.blogspot.com/

certifikát 

 

Školní rok 2010/2011

logo_nebojhradkoTřída 3. A realizovala celoroční projekt Nebojhradko a jeho dobrodružstvá společně se slovenskou 3.B ze slovenského města Humenné.

 

Průběh projektu můžete najít na webu: http://nebojhrad.blogspot.cz/.

Projekt by úspěšný, získal český i evropský certifikát kvality a byl prezentován na mezinárodní konferenci v Berlíně v březnu 2012.


certifikát2.