Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Přihlášení do aplikací > Školní družina > Kroužky

Kroužky první pololetí 2021-2022

 

Kroužky školní družiny budou probíhat paralelně s činností školní družiny. Budou sloužit jako doplnění činností a jsou naprosto dobrovolné. Pro děti, které se rozhodnou nevyužít tuto nabídku bude zajištěna běžná činnost školní družiny.

Kroužky budou symbolicky zpoplatněny. Peníze, které vybereme, budou investovány do materiálu, na dané činnosti použijeme. Jako například suroviny na vaření, sportovní a výtvarné vybavení, nové deskové hry. Poplatek je za pololetí. Pokud neproběhne minimálně 5 kroužků v rámci pololetí (například vzhledem k aktuálním opatření vlády), bude celá částka vrácena rodičům. První kroužky odstartujeme v týdnu 4. října.

Kroužky se budou tento rok přihlašovat pouze elektronicky na této adrese: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScV0xJs-ylb0j0cwh7Dfk-aTlXG-fnoKFov9JbUuVLx11Z2sw/viewform?usp=sf_link 

Doufám, že nebudou technické potíže s přihlašováním.

Přihlašování bude spuštěno v pondělí 13. září.

Kroužky jsou omezeny kapacitou uvedenou v tabulce. Po naplnění kapacity se již nepřihlásíte. Tato kapacita je daná prostorovými a personálními možnostmi ŠD.

Poplatek budeme vybírat osobně. Peníze můžete poslat po dětech nebo přinést osobně panu Horňákovi (zvonek Horňák na vedlejší budově školy) a to buď před začátkem kroužků, nebo v průběhu prvních dvou týdnů kroužků. 

V tabulce se můžete podívat, co jsme pro Vás pro první pololetí připravili:

 

 

Cena

Kapacita

Přístupno od:

Vede

 

Pondělí

Kresba a malování

300

20 dětí

První třída a starší

Večeřová

Deskové hry

300

15 dětí

První třída a starší

Hanušová

 

Úterý

ICT – mladší

400

15 dětí

Druhá třída a třetí třída

Matějková

Jóga pro děti

300

15 dětí

První třída a starší

Šrámková

 

Středa

Sportovní a míčové hry

300

20 dětí

První třída a starší

Horňák

Rukodělky

300

15 dětí

První třída a starší

Šmerdová

 

Čtvrtek

Zdravé vaření

400

15 dětí

První třída a starší

Matějková

Čtenářský kroužek

300

15 dětí

Druhá třída a starší

Hájková

 

Pátek

Sportovní gymnastika

300

15 dětí

První třída a starší

Nekužová

ICT – starší

400

15 dětí

Třetí třída a starší

Horňák

 

Podrobnější popis, stejně jako link k přihlášení naleznete na stránkách https://www.zsrosice.cz/krouzky

Náplň jednotlivých činností

ICT a počítačová gramotnost povede Zuzana Matějková (mladší) Dušan Horňák (starší). Kroužek je koncipován jako seznámení se s použitím moderních technologií. Děti si vyzkouší práci na počítači, používání tabletů, rozšířenou realitu, úpravu fotografií, práci s dokumenty, vyhledávání informací na internetu, základy programování a mnoho dalšího. Informační technologie neustále prostupují současný život. Rádi bychom dětem představili, jak se dají využít ke studiu i k rozumnému trávení volného času. Chceme je vést k tomu, že moderní technologie jsou prostředek, který rozšiřuje možnosti. Cílem je zbavit děti pocitu, že počítače jsou jen krabičky, kde se dají načíst online hry.


Sportovní a míčové hry budou zaměřeny na všeobecný pohybový rozvoj dětí. Budou probíhat venku nebo ve školní tělocvičně. Naučíme se pravidla fair-play, házet, chytat, driblovat, kopat spolupracovat v týmu. Hlavně se ale budeme dobře bavit. Zahrajeme si fotbal, florbal, vybíjenou, ringo, frisbee a mnoho dalšího. Kroužek povede Dušan Horňák.

Výtvarný kroužek povede Miluše Večeřová a bude rozvíjet fantazii, kreativitu a hravost. Děti čeká míchání barev, kresba úhlem i rudkou, malba temperovými i vodovými barvami, stínování, koláž i prostorová tvorba z tvrdého papíru. Vyzkoušíme si základy textilní tvorby a ilustrátorství knihy. Přijď si zrealizovat svůj výtvarný prožitek nápadů a myšlenek. Na závěr uspořádáme malou výstavku z prací dětí.

Čtenářský kroužek povede Eva Hájková. Co děti získají, když budou navštěvovat čtenářský kroužek? Radost ze čtení, lepší vyjadřovací schopnosti, představu o světové i domácí tvorbě. Cílem čtenářského kroužku je čtení pro radost a zábavu, zlepšení čtenářských dovedností a hlavně výchova nadšených čtenářů. Náplní kroužku nebude jen čtení, ale i výtvarné aktivity a zábavné hry podporující čtení.

Jógu pro děti povede Lenka Šrámková. Děti se mohou těšit na protažení v pozicích kočky, psa a kobry. Rovnováhu si procvičí v pozici stromu či letadla. A svoji fantazii rozvinou v příbězích s pohybem, třeba z luční říše motýlů nebo světa zvířat. Kromě jógových pozic si děti budou hlavně hrát (např. jógové pexeso), poznávat sami sebe a svoje kamarády a zklidní svůj dech u hloubavých pohádek z celého světa. S sebou prosím přibalte pohodlné oblečení na cvičení a vhodná je i vlastní jógová podložka. Cvičíme bosky.

Rukodělky. Znalost ručních prací není jen praktickou záležitostí, ale pomáhá dětem rozvíjet
jemnou motoriku, estetické cítění, smysl pro celek a detail a v neposlední řadě i
trpělivost. Kroužek je zaměřený na rozvinutí zručnosti, oživení ručních prací a výtvarných technik (batika, mozaika, šití, práce s textilem, papírem, barvami, využití přírodních materiálů, práce s jehlou, nůžkami, lepidlem a dalšími materiály) a jejich využití při výrobě vlastních výrobků a dárků. Tematicky se zaměříme i na roční období a s tím spojené svátky. Kroužek povede Veronika Šmerdová. 

Klub deskových her a zábavné logiky.  V našem kroužku děti seznamujeme s širokou nabídkou deskových a společenských her. Máme pro děti připravené hry  klasické, až ty nejnovější. U dětí rozvíjíme kritické myšlení, soustředění, trpělivost a smysl pro fair play. U hraní her s kamarády se odreagují, uvolní a naučí se toleranci, rychlému rozhodování, ale naučí se také pracovat s prohrou. Což je neméně důležité. Kroužek vede paní učitelka Pavla Hanušová již třetí sezónu a má s tímto kroužkem bohatou zkušenost. Vítáme děti již od první třídy.

Sportovní gymnastika. „Ve zdravém těle zdravý duch!“ Ano, tak takhle se budeme cítit při dostatečném pohybu. To dětem umožní kroužek sportovní gymnastiky, který povede paní vychovatelka Jana Nekužová. Procvičíme každý kousek těla. Začneme hlavou a dostaneme se až k prstíkům na noze. Takhle bude vypadat intenzívní rozcvička, kterou vždy začneme. Zacvičíme si také na nářadích, které tento sport vyžaduje. Tělo si krásně protáhneme, naučíme se při cvičení správně dýchat. Nebude chybět ani baletní průprava a následné uvolnění po cvičení. Kroužek bude skutečně zaměřen jen pro ty, kdo chtějí cvičit sportovní gymnastiku. Vítám všechny, kteří již něco umí nebo budou začínat.

Zdravé vaření. Opakem kroužků, kde se budeme především hýbat, bude kroužek zdravého vaření. Tady budeme hlavně ochutnávat, experimentovat a potom vše, co jsme si připravili - sníme. Ve školní kuchyňce budeme vařit, péct, krájet, mazat, smažit, ale také si po sobě musíme uklidit. Kromě vaření si o jídle budeme také povídat, zabrousíme do tajů zdravé výživy, pokrmů z různých zemí světa, důsledcích nezdravého stravování. Co dodat: „Přeji všem dobrou chuť!!!“ - vychovatelka Jana Nekužová.

 

Pokud máte otázky ke kroužkům směřujte je prosím na vedoucího vychovatele Dušana Horňáka: hornak.dusan@zsrosice.eu. Popřípadě u něj osobně.

 

 

Menu

Odkazy

Moodle - distanční výuka

moodle.png

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png

Kroužky, nabídka RUBIKO SVČ Rosice

rubiko logo.jpg

Školský portál JMSkoly