Aktuality > Školní družina > Kroužky

Kroužky druhé pololetí 2023/2024

Kroužky školní družiny budou probíhat paralelně s činností školní družiny. Budou sloužit jako doplnění činností a jsou naprosto dobrovolné. Pro děti, které se rozhodnou nevyužít tuto nabídku je zajištěna běžná činnost školní družiny.

Kroužky budou symbolicky zpoplatněny. Peníze, které vybereme, budou investovány do materiálu, které na dané aktivity použijeme. Jako například suroviny na vaření, sportovní a výtvarné vybavení, nové deskové hry. Poplatek je za pololetí. První kroužky odstartujeme v týdnu od 12. února.

Kroužky se budou přihlašovat pouze elektronicky – odkaz na přihlašovací formulář najdete na stránkách školy (sekce školní družina-kroužky): https://www.zsrosice.cz/krouzky

Odkaz k přihlášení https://forms.gle/eibhbbUG9UkPjv14A

Kroužky jsou omezeny kapacitou uvedenou v tabulce. Po naplnění kapacity se již nepřihlásíte. Tato kapacita je daná prostorovými a personálními možnostmi ŠD.

Poplatek budeme vybírat osobně. Peníze můžete poslat po dětech nebo přinést osobně panu Horňákovi (zvonek Horňák na vedlejší budově školy) a to buď před začátkem kroužků, nebo v průběhu prvních dvou týdnů kroužků.

V tabulce se můžete podívat, co jsme pro Vás pro druhé pololetí připravili:

kroužky 2024.png

Podrobnější popis, stejně jako link k přihlášení naleznete na stránkách https://www.zsrosice.cz/krouzky

Případné dotazy směřujte prosím na vedoucího vychovatele školní družiny (Dušan Horňák) přes poštu (komens) v programu Bakaláři.

S pozdravem,

Dušan Horňák

Jóga pro děti
Děti se mohou těšit na protažení v pozicích kočky, psa a kobry. Rovnováhu si procvičí v pozici stromu či letadla. A svoji fantazii rozvinou v příbězích s pohybem, třeba z luční říše motýlů nebo světa zvířat. Kromě jógových pozic si děti budou hlavně hrát (např. jógové pexeso), poznávat sami sebe a svoje kamarády a zklidní svůj dech u hloubavých pohádek z celého světa.

ICT a počítačová gramotnost povede Zuzana Matějková. Kroužek je koncipován jako
seznámení se s použitím moderních technologií. Děti si vyzkouší práci na počítači, používání tabletů, rozšířenou realitu,
úpravu fotografií, práci s dokumenty, vyhledávání informací na internetu, základy programování a mnoho dalšího.
Informační technologie neustále prostupují současný život. Rádi bychom dětem představili, jak se dají využít ke studiu i
k rozumnému trávení volného času. Chceme je vést k tomu, že moderní technologie jsou prostředek, který rozšiřuje
možnosti. Cílem je zbavit děti pocitu, že počítače jsou jen krabičky, kde se dají načíst online hry.

Klub deskových her a zábavné logiky. V našem kroužku děti seznamujeme s širokou nabídkou deskových a
společenských her. Máme pro děti připravené hry klasické, až ty nejnovější. U dětí rozvíjíme kritické myšlení,
soustředění, trpělivost a smysl pro fair play. U hraní her s kamarády se odreagují, uvolní a naučí se toleranci, rychlému
rozhodování, ale naučí se také pracovat s prohrou. Což je neméně důležité. Kroužek vede paní učitelka Pavla Hanušová
již třetí sezónu a má s tímto kroužkem bohatou zkušenost. Vítáme děti již od první třídy.

Kreativní kroužek - děti zde budou rozvíjet svoji fantazii, vyzkouší si práci s různými výtvarnými technikami i materiály. Kroužek je určen pro všechny děti, které si rády vybarvují, vystřihují, skládají z papíru, modelují, vyrábí a jsou kreativní.

V kroužku zdravého vaření se děti naučí připravovat chutné pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Vyzkouší si teplou i studenou kuchyni – předkrmy, polévky, hlavní jídla, saláty, zdravější dezerty a během přípravy jídel se seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy. Také se dozví zajímavé informace o skladbě potravin a naučí se je vhodně kombinovat. Tento kroužek podpoří u dětí kreativitu, fantazii a snad i chuť pomáhat rodičům doma při vaření.

již pátou sezónu a má s tímto kroužkem bohatou zkušenost. Vítáme děti již od první třídy.

Dramatický kroužek je zaměřen na všestranný rozvoj dovedností – divadelní tvorbu, spolupráci ve skupině, hudebnost a rytmiku, pohyb, sebevědomý mluvní projev. Děti jsou vedeny k vlastní kreativitě a iniciativě, k vlastnímu autorskému projevu a k tvůrčímu psaní. Budeme spolupracovat se školním časopisem i městskou knihovnou. Chceme rozvíjet soustředění, vzájemnou ohleduplnost, naslouchání a respektování ostatních. Kurz pomáhá dítěti se samostatným a uceleným projevem, rozvíjí jeho představivost a sebepoznání. Kroužek podporuje děti v komunikačních dovednostech. Na rozvoji těchto dovedností pracujeme pomocí her a cvičení, kde se učíme pracovat s tělem, hlasem, prostorem, ostatními.

Sportovní gymnastika. „Ve zdravém těle zdravý duch!“ Ano, tak takhle se budeme cítit při dostatečném pohybu. To
dětem umožní kroužek sportovní gymnastiky, který povede paní vychovatelka Jana Nekužová. Procvičíme každý kousek
těla. Začneme hlavou a dostaneme se až k prstíkům na noze. Takhle bude vypadat intenzívní rozcvička, kterou vždy
začneme. Zacvičíme si také na nářadích, které tento sport vyžaduje. Tělo si krásně protáhneme, naučíme se při cvičení
správně dýchat. Nebude chybět ani baletní průprava a následné uvolnění po cvičení. Kroužek bude skutečně zaměřen
jen pro ty, kdo chtějí cvičit sportovní gymnastiku. Vítám všechny, kteří již něco umí nebo budou začínat.