Úvod > Školní družina > Kroužky

Kroužky

Budou opět probíhat paralelně s činností ve školní družině. Kroužky budou sloužit jako doplnění činnosti školní družiny ve více specificky zaměřených oblastech.

Kroužky jsou symbolicky zpoplatněny. Tyto peníze budou zpátky použity na nákup materiálu (surovin na vaření, knih, výtvarného materiálu…) do kroužků.

V druhém pololetí se kroužky dočkají pár změn. Přibylo nám „zdravé vaření“ a páteční „kreativní kroužek“, o které byl od dětí zájem. Některé kroužky se naopak z provozních důvodů musí zrušit. Přehledně najdete v tabulce.

Pro děti, které kroužky nebudou navštěvovat, bude zajištěn běžný provoz školní družiny. Kapacita kroužků je omezena.

První kroužky odstartujeme v týdnu 2. března a končit budou 29. května.

V druhém pololetí nabízíme k výběru tyto kroužky:

kroužek

Vedoucí kroužku

čas

Cena za  pololetí

Doplňující

Klub zábavné logiky a deskových her

Pavla Hanušová

Kapacita:15 dětí

ICT – počítačová gramotnost

Dušan Horňák/Zuzana Matějková/Pavla Hanušová

Kapacita: 15 dětí

Od druhé třídy

Zdravé vaření

Zuzana Matějková/Jana Nekužová

Kapacita: 20 dětí

Dramatický kroužek

Lenka Šrámková

Kapacita:15 dětí

Kreativní kroužek

Eva Hájková

Kapacita: 20 dětí

Pokud máte otázky ke kroužkům směřujte je prosím na vedoucího vychovatele Dušana Horňáka: hornak.dusan@zsrosice.eu. Popřípadě u něj osobně.

Přihlášky ke kroužkům odevzdejte prosím osobně (nebo pošlete po dítěti/vaší paní vychovatelce) taktéž Dušanu Horňákovi.

Klub zábavné logiky a deskových her povede převážně paní Hanušová. V rámci projektu máme k dispozici spoustu nových her, které dětem představíme a společně se je naučíme. Samozřejmě bude prostor i pro hru samotnou. Zahrajeme si prověřené klasiky jako Dostihy a sázky nebo Activity. Ale objevíme i naprosté novinky jako populární Vládce Tokia nebo Ultimate wariorz. Deskové hry v dětech rozvíjí sociální interakci, kreativní myšlení, dodržování pravidel, řešení problémů, soustředění a v neposlední řadě také učí děti vyrovnat se s prohrou.

Kroužek ICT a počítačová gramotnost povede (pro velký zájem) více vychovatelů. Kroužek je koncipován jako seznámení se s použitím moderních technologií v rámci výuky. Děti si vyzkouší práci na počítači, používání tabletů, rozšířenou realitu, základy programování a mnoho dalšího. Informační technologie neustále prostupují současný život. Rádi bychom dětem představili, jak se dají využít ke studiu i k rozumnému trávení volného času. Chceme je vést k tomu, že moderní technologie jsou prostředek, který rozšiřuje možnosti. A zbavit je pocitu, že počítače a tablety jsou jen krabičky, kde se dají načíst online hry :-)

Zdravé vaření bude probíhat (nejen) v naší školní kuchyňce. Budeme si povídat o jídle, různých formách stravování, zdravé výživě, důsledcích jídla na život, učit se hygieně… Ale hlavně? Hlavně budeme vařit, péct, mazat, krájet a uklízet po sobě. Prostě se snažit naučit se základy toho, jak v kuchyni fungovat. A odměnou nám bude to, že si své výsledky také ochutnáme!

Dramatický kroužek je veden Lenkou Šrámkovou a vyzkoušíme s dětmi spoustu rozličných činností. Budeme tančit na hudbu, povídat si, hrát divadlo, necháme promluvit maňásky, zatančíme si, zahrajeme na hudební nástroje a mnoho dalšího. Dramatický kroužek nabízí možnost dětem vstoupit do světa fantazie a za pomoci fyzické i psychické aktivity potrénovat svůj projev na veřejnosti. Jeden z výstupů je i představení pro rodiče na besídce a divadlo předvedené v domově pro seniory.

Kreativní kroužek, pod vedením paní Hájkové, je určen pro děti, které si rády malují, vybarvují, skládají z papíru, modelují, vyrábí, vytváří a jsou… Kreativní :-) Výrobky a výtvory nám potom ozdobí školu nebo se s nimi děti pochlubí doma.