Podstránky fotografie

Úvod > Škola > Školní družina > Kroužky

Kroužky první pololetí 2024/25

přihlášení na kroužky je na adrese:

Kroužky školní družiny budou probíhat paralelně s činností školní družiny. Budou sloužit jako doplnění činností a jsou naprosto dobrovolné. Pro děti, které se rozhodnou nevyužít tuto nabídku je zajištěna běžná činnost školní družiny.

Kroužky budou symbolicky zpoplatněny. Peníze, které vybereme, budou investovány do materiálu, které na dané aktivity použijeme. Jako například suroviny na vaření, sportovní a výtvarné vybavení, nové deskové hry. Poplatek je za pololetí. První kroužky odstartujeme v týdnu od 30. září.

Kroužky se budou přihlašovat pouze elektronicky – odkaz na přihlašovací formulář najdete zde na stránkách 20. září v 10:00

Kroužky jsou omezeny kapacitou uvedenou v tabulce. Po naplnění kapacity se již nepřihlásíte (budete zařazeni jako náhradník). Tato kapacita je daná prostorovými a personálními možnostmi ŠD.

Poplatek budeme vybírat osobně. Peníze můžete poslat po dětech nebo přinést osobně panu Horňákovi (zvonek Horňák na vedlejší budově školy) a to buď před začátkem kroužků, nebo v průběhu prvních dvou týdnů kroužků.

V tabulce se můžete podívat, co jsme pro Vás pro druhé pololetí připravili:

Cena Kapacita Přístupno od: Vede
Dramatický kroužek 400 15 dětí První třída až třetí třída Šmerdová
Zdravé vaření 500 12 dětí První třída až třetí třída Matějková
Vaření 500 12 dětí První třída až třetí třída Nekužová
Háčkování 400 15 dětí První třída až třetí třída Hájková
ICT 400 15 dětí Druhá a třetí třída Matějková
Deskové hry 400 15 dětí První třída až třetí třída Šmerdová
Výtvarný kroužek 400 15 dětí První třída až třetí třída Večeřová

Případné dotazy směřujte prosím na vedoucího vychovatele školní družiny (Dušan Horňák) přes poštu (komens) v programu Bakaláři.

S pozdravem, Dušan Horňák

ICT a počítačová gramotnost

povede Zuzana Matějková. Kroužek je koncipován jako seznámení se s použitím moderních technologií. Děti si vyzkouší práci na počítači, používání tabletů, rozšířenou realitu, úpravu fotografií, práci s dokumenty, vyhledávání informací na internetu, základy programování a mnoho dalšího.

Informační technologie neustále prostupují současný život. Rádi bychom dětem představili, jak se dají využít ke studiu i k rozumnému trávení volného času. Chceme je vést k tomu, že moderní technologie jsou prostředek, který rozšiřuje možnosti. Cílem je zbavit děti pocitu, že počítače jsou jen krabičky, kde se dají načíst online hry.

Zdravé vaření

V kroužku vaření se děti naučí připravovat chutné pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Vyzkouší si teplou i studenou kuchyni – předkrmy, polévky, hlavní jídla, saláty, zdravější dezerty a během přípravy jídel se seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy. Také se dozví zajímavé informace o skladbě potravin a naučí se je vhodně kombinovat. Tento kroužek podpoří u dětí kreativitu, fantazii a snad i chuť pomáhat rodičům doma při vaření.

Dramatický kroužek

je zaměřen na všestranný rozvoj dovedností – divadelní tvorbu, spolupráci ve skupině, hudebnost a rytmiku, pohyb, sebevědomý mluvní projev. Děti jsou vedeny k vlastní kreativitě a iniciativě, k vlastnímu autorskému projevu a k tvůrčímu psaní. Budeme spolupracovat se školním časopisem i městskou knihovnou. Chceme rozvíjet soustředění, vzájemnou ohleduplnost, naslouchání a respektování ostatních. Kurz pomáhá dítěti se samostatným a uceleným projevem, rozvíjí jeho představivost a sebepoznání. Kroužek podporuje děti v komunikačních dovednostech. Na rozvoji těchto dovedností pracujeme pomocí her a cvičení, kde se učíme pracovat s tělem, hlasem, prostorem, ostatními.

Sportovní gymnastika

„Ve zdravém těle zdravý duch!“ Ano, tak takhle se budeme cítit při dostatečném pohybu. To dětem umožní kroužek sportovní gymnastiky, který povede paní vychovatelka Jana Nekužová. Procvičíme každý kousek těla. Začneme hlavou a dostaneme se až k prstíkům na noze. Takhle bude vypadat intenzívní rozcvička, kterou vždy začneme. Zacvičíme si také na nářadích, které tento sport vyžaduje. Tělo si krásně protáhneme, naučíme se při cvičení správně dýchat. Nebude chybět ani baletní průprava a následné uvolnění po cvičení. Kroužek bude skutečně zaměřen jen pro ty, kdo chtějí cvičit sportovní gymnastiku. Vítám všechny, kteří již něco umí nebo budou začínat.

Výtvarný kroužek

ve výtvarném kroužku budou děti rozvíjet svoji kreativitu. Naučí se pracovat s rozmanitými materiály.

Háčkování aneb Vostrý holky ( i kluci)

kroužek je určený pro šikulky, které rády tvoří. Naučíme se základy háčkování i jiných ručních prací, budeme rozvíjet jemnou motoriku i fantazii a trpělivost.