Podstránky fotografie
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Školní družina > Kroužky

Kroužky

Kroužky druhé pololetí 2023/2024

 

Kroužky školní družiny budou probíhat paralelně s činností školní družiny. Budou sloužit jako doplnění činností a jsou naprosto dobrovolné. Pro děti, které se rozhodnou nevyužít tuto nabídku je zajištěna běžná činnost školní družiny.

Kroužky budou symbolicky zpoplatněny. Peníze, které vybereme, budou investovány do materiálu, které na dané aktivity použijeme. Jako například suroviny na vaření, sportovní a výtvarné vybavení, nové deskové hry. Poplatek je za pololetí. První kroužky odstartujeme v týdnu od 12. února.

Kroužky se budou přihlašovat pouze elektronicky – odkaz na přihlašovací formulář najdete na stránkách školy (sekce školní družina-kroužky): www.zsrosice.cz/krouzky

Přihlášení

Kroužky jsou omezeny kapacitou uvedenou v tabulce. Po naplnění kapacity se již nepřihlásíte. Tato kapacita je daná prostorovými a personálními možnostmi ŠD.

Poplatek budeme vybírat osobně. Peníze můžete poslat po dětech nebo přinést osobně panu Horňákovi (zvonek Horňák na vedlejší budově školy) a to buď před začátkem kroužků, nebo v průběhu prvních dvou týdnů kroužků. 

V tabulce se můžete podívat, co jsme pro Vás pro druhé pololetí připravili:

  Cena Kapacita Přístupno od: Vede
Pondělí
13:30-15:00
Dramatický kroužek 400 15 dětí První třída a starší Hájková
Pondělí
13:30 15:15
Zdravé vaření 500 12 dětí První třída a starší Šmedová
Úterý
13:30 - 15:00
Jóga pro děti 400 15 dětí První třída a starší Šrámková
Úterý
13:30 - 15:15
Zdravé vaření 500 12 dětí První třída a starší Nekužová
Čtvrtek
13:30-15:00
Deskové hry 400 15 dětí První třída a starší Šmerdová
ICT 400 15 dětí Druhá třída a starší Matějková
Pátek
13:30 - 15:00
Sportovní gymnastika 400 12 dětí První třída a starší Nekužová
Výtvarný kroužek 400 15 dětí První třída a starší Večeřová

Podrobnější popis, stejně jako link k přihlášení naleznete na stránkách www.zsrosice.cz/krouzky

Případné dotazy směřujte prosím na vedoucího vychovatele školní družiny (Dušan Horňák) přes poštu (komens) v programu Bakaláři.

S pozdravem, Dušan Horňák

Jóga pro děti

Děti se mohou těšit na protažení v pozicích kočky, psa a kobry. Rovnováhu si procvičí v pozici stromu či letadla. A svoji fantazii rozvinou v příbězích s pohybem, třeba z luční říše motýlů nebo světa zvířat. Kromě jógových pozic si děti budou hlavně hrát (např. jógové pexeso), poznávat sami sebe a svoje kamarády a zklidní svůj dech u hloubavých pohádek z celého světa.

ICT a počítačová gramotnost

povede Zuzana Matějková. Kroužek je koncipován jako seznámení se s použitím moderních technologií. Děti si vyzkouší práci na počítači, používání tabletů, rozšířenou realitu, úpravu fotografií, práci s dokumenty, vyhledávání informací na internetu, základy programování a mnoho dalšího.

Informační technologie neustále prostupují současný život. Rádi bychom dětem představili, jak se dají využít ke studiu i k rozumnému trávení volného času. Chceme je vést k tomu, že moderní technologie jsou prostředek, který rozšiřuje možnosti. Cílem je zbavit děti pocitu, že počítače jsou jen krabičky, kde se dají načíst online hry.

Klub deskových her a zábavné logiky.

V našem kroužku děti seznamujeme s širokou nabídkou deskových a společenských her. Máme pro děti připravené hry klasické, až ty nejnovější. U dětí rozvíjíme kritické myšlení, soustředění, trpělivost a smysl pro fair play. U hraní her s kamarády se odreagují, uvolní a naučí se toleranci, rychlému rozhodování, ale naučí se také pracovat s prohrou. Což je neméně důležité. Kroužek vede paní učitelka Pavla Hanušová již třetí sezónu a má s tímto kroužkem bohatou zkušenost. Vítáme děti již od první třídy.

Kreativní kroužek

děti zde budou rozvíjet svoji fantazii, vyzkouší si práci s různými výtvarnými technikami i materiály. Kroužek je určen pro všechny děti, které si rády vybarvují, vystřihují, skládají z papíru, modelují, vyrábí a jsou kreativní.

V kroužku zdravého vaření

se děti naučí připravovat chutné pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Vyzkouší si teplou i studenou kuchyni – předkrmy, polévky, hlavní jídla, saláty, zdravější dezerty a během přípravy jídel se seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy. Také se dozví zajímavé informace o skladbě potravin a naučí se je vhodně kombinovat. Tento kroužek podpoří u dětí kreativitu, fantazii a snad i chuť pomáhat rodičům doma při vaření.

Klub deskových her a zábavné logiky.

V našem kroužku děti seznamujeme s širokou nabídkou deskových a společenských her. Máme pro děti připravené hry klasické, až ty nejnovější. U dětí rozvíjíme kritické myšlení, soustředění, trpělivost a smysl pro fair play. U hraní her s kamarády se odreagují, uvolní a naučí se toleranci, rychlému rozhodování, ale naučí se také pracovat s prohrou. Což je neméně důležité. Kroužek vede paní učitelka Pavla Hanušová již pátou sezónu a má s tímto kroužkem bohatou zkušenost. Vítáme děti již od první třídy.

Dramatický kroužek

je zaměřen na všestranný rozvoj dovedností – divadelní tvorbu, spolupráci ve skupině, hudebnost a rytmiku, pohyb, sebevědomý mluvní projev. Děti jsou vedeny k vlastní kreativitě a iniciativě, k vlastnímu autorskému projevu a k tvůrčímu psaní. Budeme spolupracovat se školním časopisem i městskou knihovnou. Chceme rozvíjet soustředění, vzájemnou ohleduplnost, naslouchání a respektování ostatních. Kurz pomáhá dítěti se samostatným a uceleným projevem, rozvíjí jeho představivost a sebepoznání. Kroužek podporuje děti v komunikačních dovednostech. Na rozvoji těchto dovedností pracujeme pomocí her a cvičení, kde se učíme pracovat s tělem, hlasem, prostorem, ostatními.

Sportovní gymnastika.

„Ve zdravém těle zdravý duch!“ Ano, tak takhle se budeme cítit při dostatečném pohybu. To dětem umožní kroužek sportovní gymnastiky, který povede paní vychovatelka Jana Nekužová. Procvičíme každý kousek těla. Začneme hlavou a dostaneme se až k prstíkům na noze. Takhle bude vypadat intenzívní rozcvička, kterou vždy začneme. Zacvičíme si také na nářadích, které tento sport vyžaduje. Tělo si krásně protáhneme, naučíme se při cvičení správně dýchat. Nebude chybět ani baletní průprava a následné uvolnění po cvičení. Kroužek bude skutečně zaměřen jen pro ty, kdo chtějí cvičit sportovní gymnastiku. Vítám všechny, kteří již něco umí nebo budou začínat. 

Případné dotazy směřujte prosím na vedoucího vychovatele školní družiny (Dušan Horňák) přes poštu (komens) v programu Bakaláři.