Přihlášení do aplikací > Školní družina > Kroužky

Kroužky 2022/2023

přihlašování na kroužky je spuštěno

Kroužky první pololetí 2022-2023

Kroužky školní družiny budou probíhat paralelně s činností školní družiny. Budou sloužit jako doplnění činností a jsou naprosto dobrovolné. Pro děti, které se rozhodnou nevyužít tuto nabídku je zajištěna běžná činnost školní družiny.

Kroužky budou symbolicky zpoplatněny. Peníze, které vybereme, budou investovány do materiálu, které na dané aktivity použijeme. Jako například suroviny na vaření, sportovní a výtvarné vybavení, nové deskové hry. Poplatek je za pololetí. První kroužky odstartujeme v týdnu od 3. října.

Kroužky se budou tento rok přihlašovat pouze elektronicky – odkaz na přihlašovací formulář najdete na stránkách školy (sekce školní družina-kroužky): https://www.zsrosice.cz/krouzky

Přihlašování (odkaz k přihlašování) https://forms.gle/BnyWxAz2qN1vSiDLA

Kroužky jsou omezeny kapacitou uvedenou v tabulce. Po naplnění kapacity se již nepřihlásíte. Tato kapacita je daná prostorovými a personálními možnostmi ŠD. Samozřejmě se všichni těšíme na novou budovu, která nám snad umožní tyto kapacity navýšit v příštích letech.

Poplatek budeme vybírat osobně. Peníze můžete poslat po dětech nebo přinést osobně panu Horňákovi (zvonek Horňák na vedlejší budově školy) nebo své paní vychovatelce. A to buď před začátkem kroužků, nebo v průběhu prvních dvou týdnů kroužků.

V tabulce se můžete podívat, co jsme pro Vás pro první pololetí připravili:

Výstřižek[1].PNG

Jóga pro děti
Děti se mohou těšit na protažení v pozicích kočky, psa a kobry. Rovnováhu si procvičí v pozici stromu či letadla. A svoji fantazii rozvinou v příbězích s pohybem, třeba z luční říše motýlů nebo světa zvířat. Kromě jógových pozic si děti budou hlavně hrát (např. jógové pexeso), poznávat sami sebe a svoje kamarády a zklidní svůj dech u hloubavých pohádek z celého světa.

Ladítko je kroužek plný her a cviků, díky nimž si děti dokáží poradit s případnými nepříjemnými pocity a problémy, (nejen) spojených s učením. Cílem je děti naučit definovat pocity, které se v nich odehrávají a dát jim nástroje, díky kterým se budou opět cítit spokojeně samy se sebou i s okolím. Začnou věřit ve své schopnosti. Pozornost tedy bude věnována zejména dětským emocím a prožitkům. Děti si vyzkouší cvičení na propojení mozkových hemisfér nebo rozvinou svoji představivost" u "výletů do světa fantazie". Kroužek povede L. Šrámková ve spolupráci se speciální pedagožkou K. Slavíčkovou.

ICT a počítačová gramotnost povede Veronika Šmerdová (mladší) Dušan Horňák (starší). Kroužek je koncipován jako
seznámení se s použitím moderních technologií. Děti si vyzkouší práci na počítači, používání tabletů, rozšířenou realitu,
úpravu fotografií, práci s dokumenty, vyhledávání informací na internetu, základy programování a mnoho dalšího.
Informační technologie neustále prostupují současný život. Rádi bychom dětem představili, jak se dají využít ke studiu i
k rozumnému trávení volného času. Chceme je vést k tomu, že moderní technologie jsou prostředek, který rozšiřuje
možnosti. Cílem je zbavit děti pocitu, že počítače jsou jen krabičky, kde se dají načíst online hry.

Klub deskových her a zábavné logiky. V našem kroužku děti seznamujeme s širokou nabídkou deskových a
společenských her. Máme pro děti připravené hry klasické, až ty nejnovější. U dětí rozvíjíme kritické myšlení,
soustředění, trpělivost a smysl pro fair play. U hraní her s kamarády se odreagují, uvolní a naučí se toleranci, rychlému
rozhodování, ale naučí se také pracovat s prohrou. Což je neméně důležité. Kroužek vede paní učitelka Pavla Hanušová
již třetí sezónu a má s tímto kroužkem bohatou zkušenost. Vítáme děti již od první třídy.

Sportovní gymnastika. „Ve zdravém těle zdravý duch!“ Ano, tak takhle se budeme cítit při dostatečném pohybu. To
dětem umožní kroužek sportovní gymnastiky, který povede paní vychovatelka Jana Nekužová. Procvičíme každý kousek
těla. Začneme hlavou a dostaneme se až k prstíkům na noze. Takhle bude vypadat intenzívní rozcvička, kterou vždy
začneme. Zacvičíme si také na nářadích, které tento sport vyžaduje. Tělo si krásně protáhneme, naučíme se při cvičení
správně dýchat. Nebude chybět ani baletní průprava a následné uvolnění po cvičení. Kroužek bude skutečně zaměřen
jen pro ty, kdo chtějí cvičit sportovní gymnastiku. Vítám všechny, kteří již něco umí nebo budou začínat.

V kroužku zdravého vaření se děti naučí připravovat chutné pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Vyzkouší si teplou i studenou kuchyni – předkrmy, polévky, hlavní jídla, saláty, zdravější dezerty a během přípravy jídel se seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy. Také se dozví zajímavé informace o skladbě potravin a naučí se je vhodně kombinovat. Tento kroužek podpoří u dětí kreativitu, fantazii a snad i chuť pomáhat rodičům doma při vaření.

již pátou sezónu a má s tímto kroužkem bohatou zkušenost. Vítáme děti již od první třídy.

Dramatický kroužek je zaměřen na všestranný rozvoj dovedností – divadelní tvorbu, spolupráci ve skupině, hudebnost a rytmiku, pohyb, sebevědomý mluvní projev. Děti jsou vedeny k vlastní kreativitě a iniciativě, k vlastnímu autorskému projevu a k tvůrčímu psaní. Budeme spolupracovat se školním časopisem i městskou knihovnou. Chceme rozvíjet soustředění, vzájemnou ohleduplnost, naslouchání a respektování ostatních. Kurz pomáhá dítěti se samostatným a uceleným projevem, rozvíjí jeho představivost a sebepoznání. Kroužek podporuje děti v komunikačních dovednostech. Na rozvoji těchto dovedností pracujeme pomocí her a cvičení, kde se učíme pracovat s tělem, hlasem, prostorem, ostatními.

Případné dotazy směřujte prosím na vedoucího vychovatele školní družiny (Dušan Horňák) přes poštu (komens) v programu Bakaláři.

Moodle - distanční výuka

moodle.png