Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Přihlášení do aplikací > Školní družina > Kroužky

Kroužky

 Budou ve školním roce 2020/2021 probíhat paralelně s činností ve školní družině. Kroužky budou sloužit jako doplnění činnosti školní družiny ve více specificky zaměřených oblastech.

Kroužky jsou symbolicky zpoplatněny. Tyto peníze budou zpátky použity na nákup materiálu (surovin na vaření, knih, výtvarného materiálu…) do kroužků.

Pro děti, které kroužky nebudou navštěvovat, bude zajištěn běžný provoz školní družiny. Kapacita kroužků je omezena. 

První kroužky odstartujeme v pondělí 5. října

 

  kroužek Vedoucí kroužku čas Cena za
pololetí
doplňující informace
Pondělí Klub zábavné logiky a
deskových her
Pavla Hanušová 13:40 – 15:00 250 Kč Kapacita:15 dětí
Úterý ICT – počítačová
gramotnost
Dušan Horňák/Zuzana
Matějková
13:40 – 15:00 250 Kč

Kapacita: 30 dětí

Od druhé třídy

Úterý Jóga pro děti Lenka Šrámková 13:40 – 15:00 250 Kč Kapacita: 20 dětí
Doporučeno pro děti 1 a 2 třídy
Středa Zdravé vaření Zuzana Matějková/Jana
Nekužová
13:40 – 15:00 250 Kč Kapacita: 20 dětí
Čtvrtek Kreativní kroužek Eva Hájková/Miluše
Večeřová
13:40 – 15:00 250 Kč Kapacita:15 dětí
Čtvrtek Lesní družina Lenka Šrámková/Kristina Masaříková 13:40 – 15:40 250 Kč Kapacita: 25 dětí
Pátek Sportovní gymnastika Jana Nekužová/ Kristina Masaříková 13:40 – 15:00 250 Kč Kapacita: 20 dětí

 

 

 

Přihlášky ke kroužkům odevzdejte prosím osobně (nebo pošlete po dítěti/vaší paní vychovatelce) taktéž Dušanu Horňákovi. Po odevzdání přihlášek Vám bude sděleno rozhodnutí o přijetí na kroužek (kroužky naplníme pouze do maximální kapacity). Platby se budou vybírat až po rozhodnutí o přijetí. Po zkušenostech z minulých let Vás prosím o trpělivost – nalezení prostor, sběr přihlášek a další věci trvají nějakou dobu. Pro ty, kdo přihlášky odevzdají hned, se tak může zdát, že potvrzení o přijetí trvá nepřiměřeně dlouho. Děti, které si kroužky platily minulé pololetí (které z větší části neproběhlo), budou mít toto pololetí kroužky zdarma. 

Klub zábavné logiky a deskových her povede převážně paní Hanušová. V rámci projektu máme k dispozici spoustu nových her, které dětem představíme a společně se je naučíme. Samozřejmě bude prostor i pro hru samotnou. Zahrajeme si prověřené klasiky jako Dostihy a sázky nebo Activity. Ale objevíme i naprosté novinky jako populární Vládce Tokia nebo Ultimate wariorz. Deskové hry v dětech rozvíjí sociální interakci, kreativní myšlení, dodržování pravidel, řešení problémů, soustředění a v neposlední řadě také učí děti vyrovnat se s prohrou. 

Kroužek ICT a počítačová gramotnost povede (pro velký zájem z minulých let) více vychovatelů. Kroužek je koncipován jako seznámení se s použitím moderních technologií v rámci výuky. Děti si vyzkouší práci na počítači, používání tabletů, rozšířenou realitu, základy programování a mnoho dalšího. Informační technologie neustále prostupují současný život. Rádi bychom dětem představili, jak se dají využít ke studiu i k rozumnému trávení volného času. Chceme je vést k tomu, že moderní technologie jsou prostředek, který rozšiřuje možnosti. A zbavit je pocitu, že počítače a tablety jsou jen krabičky, kde se dají načíst online hry ☺ 

Zdravé vaření bude probíhat (nejen) v naší školní kuchyňce. Budeme si povídat o jídle, různých formách stravování, zdravé výživě, důsledcích jídla na život, učit se hygieně... Ale hlavně? Hlavně budeme vařit, péct, mazat, krájet a uklízet po sobě. Prostě se snažit naučit se základy toho, jak v kuchyni fungovat. A odměnou nám bude to, že si své výsledky také ochutnáme! 

Jógu si s dětmi zacvičí Lenka Šrámková. Kromě jógových pozic si děti budou hlavně hrát, poznávat sami sebe a svoje kamarády a zklidní svůj dech u pohádkových příběhů z celého světa. (S sebou prosím přibalte pohodlné oblečení a podložku na cvičení.) 

Kreativní kroužek, pod vedením paní Hájkové, je určen pro děti, které si rády malují, vybarvují, skládají z papíru, modelují, vyrábí, vytváří a jsou... Kreativní ☺ Výrobky a výtvory nám potom ozdobí školu nebo se s nimi děti pochlubí doma. 

Kroužek lesní družina bude probíhat v lesích a na loukách v okolí Rosic. Děti si pohrají s paní vychovatelkou Šrámkovou a Masaříkovou. Kromě her a poznávání přírody se děti mohou těšit i na lesní tvoření s přírodními materiály. (S sebou přibalte oblečení na převlečení dle aktuálního počasí.) 

Ve sportovní gymnastice, si děti protáhnou tělo od hlavy až po prsty na nohou. Základem bude intenzivní rozcvičení a protažení celého těla. Zkusíme svoje umění na nářadí jako je kladina, koberec, kruhy, přeskok, trampolína, při hudbě trošku baletu a protažení. Doufám, že se děti naučí něco nového, zlepší svoje dosavadní dovednosti a dovedeme tělo k tomu, aby nás lépe poslouchalo. Sportovní gymnastika je těžký sport, ve kterém je potřeba odvaha, píle, houževnatost a odhodlání. Nebojte se, nebudeme skákat salta, veletoče atd. Paní Nekužová ráda uvítá děti, které mají v těle pohybového ducha a už třeba něco málo ze sportovní gymnastiky zvládnou, ale hlavně budou mít chuť se hýbat. 

 

 

Pokud máte otázky ke kroužkům směřujte je prosím na vedoucího vychovatele Dušana Horňáka: hornak.dusan@zsrosice.eu. Popřípadě u něj osobně.

 

 

Menu

Odkazy

Moodle - distanční výuka

moodle.png

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png

Kroužky, nabídka RUBIKO SVČ Rosice

rubiko logo.jpg

Školský portál JMSkoly