Podstránky fotografie

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Abeceda peněz aneb finanční gramotnost pro žáky 4. tříd

Abeceda peněz aneb finanční gramotnost pro žáky 4. třídP2050027.JPGŽáci 4. A a 4. C naší školy se zapojili do vzdělávacího programu Abeceda peněz s Českou spořitelnou. Mají možnost zrealizovat svůj vlastní podnikatelský záměr. Programem procházíme společně krok za krokem.

1. Edukační část formou zábavné přednášky k základům finanční gramostnosti

2. Návštěva pobočky ČS - exkurze  a získání vstupního kapitálu k realizaci projektu

Společně jsme si vybudovali vlastní firmu pod názvem Inspirativní lvíčata.Co znamená náš název? Znamená to, že chceme inspirovat ostatní. Co jsme si vyzkoušeli? Vyzkoušeli jsme si jaké to je kandidovat na ředitele firmy. Díky České spořitelně jsme si mohli zkusit vybírat peníze z bankomatu, viděli, jak se počítají peníze v takových strojích, trezor, ve kterém byly ukryté schránky na cenné věci, dokumenty, šperky, … Říkali jsme si, jak poznat pravé a falešné peníze. Anna Nováková 4. A

3. Příprava podnikatelského plánu - motivace, název podniku, rozpočtování, časový plán, rozdělení rolí ve třídě

4. Realizace - výroba, marketing

5. Jarmark na pobočce ČS

6. Evaluace a zakončení projektu

Žáci obou tříd se nachází ve třetím kroku, kde nás čeká spousta práce, ale snad i radosti. Držte nám pěsti.