Podstránky fotografie

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Elektronická schránka důvěry

Elektronická schránka důvěryDatum konání:
6.4.2016


Vážení rodiče, milí žáci,

schranka duvery.png

rádi bychom Vás informovali o zřízení elektronické schránky důvěry naší školy. Může se stát, že má dítě problém, který jej trápí, ale z nějakého důvodu se s ním nechce, nemůže nebo bojí svěřit. Někdy s
e mohou děti stydět za psycholožkou přijít a bát se, že je někdo uvidí. Tato obava u elektronické schránky odpadá, vzkaz se odesílá přes internet z počítače nebo mobilního telefonu, takže se to nemusí nikdo jiný dozvědět. Je možné se podepsat, ale současně nabízí schránka důvěry možnost odpovědět také anonymnímu pisateli.

Jak elektronická schránka důvěry funguje? Žák vloží zde svůj vzkaz, může se podepsat nebo zůstat v anonymitě. Při odesílání vzkazu žák vyplňuje svůj e-mail, který se však nikomu nezobrazí, slouží pouze pro příjem odpovědi. Školní psycholožka následně na vzkaz co nejdříve odpoví. Podle typu problému mohou být do řešení zapojeni i třídní učitelé, metodik prevence, výchovná poradkyně nebo vedení školy.

Schránka byla programována s důrazem na vysoké zabezpečení dat a může být příjemnou alternativou osobního kontaktu pro děti, které jsou zvyklé na online komunikaci. Aby mohl být problém dobře řešen, je vhodné jej popsat co nejpodrobněji.

Veronika Pořízková

psycholožka ZŠ Rosice