Podstránky fotografie

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Krabice od bot pro seniory 2022

Krabice od bot pro seniory 2022Datum konání:
21.12.2022
Ve středu 21. 12. se vydali žáci Ekoparlamentu předat krabice od bot pro seniory, které naplnili drobnými dary žáci a rodiče naší základní školy. Vzhledem k chřipkové epidemii, která nezasáhla pouze naši školu, ale i naše starší spoluobčany, jsme se museli vydat k seniorům pouze se dvanácti zástupci. Vybrali jsme proto žáky z osmých a devátých ročníků s příslibem, že mladší zástupci půjdou příští rok. Nejdříve jsme navštívili Domov pro seniory v Zastávce, kam jsme předali více jak 80 dárečků. Posléze jsme se přesunuli do Penzionu pro důchodce v Rosicích, kde jsme rozdali zbytek. Celkem jsme jich měli přes 140. Pro zástupce Ekoparlamentu bylo setkání s naší nejstarší žijící generací obrovským přínosem. Potěšit někoho, kdo nám prošlapal cestu, kterou nyní můžeme jít a tvořit budoucnost je pro nás samozřejmost. Ano, tohle má smysl. Mockrát děkujeme všem, kteří se na této akci svými dary podíleli. Věřte, že jste nepotěšili pouze seniory, ale velké skupině našich žáků jste otevřeli oči a předali jim obrovskou zkušenost do života.
Ekoparlament ZŠ
Rosice.6.jpg