Podstránky fotografie

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Nejlepší literární práce žáků 6. ročníku jsou k vidění v rosické knihovně

Nejlepší literární práce žáků 6. ročníku jsou k vidění v rosické knihovně 

Během distanční výuky žáci 6. ročníku samostatně zpracovávali v literatuře dva projekty.

Na podzim dostali za úkol zamyslet se nad vlastní přečtenou knihou z různých úhlů a svoje myšlenky výtvarně zpracovat do lapbooku, což je v překladu kniha do klína. Účelem lapbooku je vytvořit si myšlenkovou mapu o nějakém tématu. A tak se žáci rozepsali o autorovi knihy, popsali hlavní hrdiny, stručně napsali obsah knihy, vypsali si citát a knihu zhodnotili.

Na jaře pracovali šesťáci téměř měsíc na projektu Povídka. Postupně četli, poslouchali nebo se dívali na krátké filmy. V projektu se pak vyjádřili ke čtyřem vybraným povídkám.

Obsahově i vzhledově jsou některé projekty na vysoké úrovni, žáci ukázali, že dokážou nad texty přemýšlet a vytvořit vlastní skoro umělecká díla. Proto jsme se rozhodli jejich práce představit veřejnosti.  Nad umístěním výstavky jsme dlouho nepřemýšleli. Kam jinam patří literární práce než do knihovny. Výstavku si můžete prohlédnout až do konce prázdnin. Přijďte se podívat, jste srdečně zváni.

                                                                       Mgr. Jana Odehnalová

Adriana Haráková 6. C.jpgNella Čierna 6. C.jpg

 
Tomáš Hošek 6. B.jpg