Podstránky fotografie

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Projekt finanční gramotnost

Projekt finanční gramotnostKde a jak vznikají peníze, proč nestačí jen pro ně zajít k bankomatu a jaká je jejich hodnota? 

Jak se peníze utrácejí, jak se půjčují a jak vydělávají? 

Na tyto i další otázky budou děti odpovídat v projektu finanční gramotnosti.

Žáci 4. tříd se od února zapojí do projektu ABECEDA PENĚZ. Jedná se o vzdělávací program České spořitelny, který má potřebnou akreditaci MŠMT. Cílem projektu je ukázat dětem, jak banka funguje, naučit je základním pojmům a budovat v nich zodpovědnost při finančním plánování, ale podpořit také jejich podnikavost.

AP dopis pro rodiče .pdf

Ani ostatní třídy 1. stupně nezůstanou pozadu. Pro ně paní třídní učitelky připravují projektový týden finanční gramotnosti v květnovém termínu.

Finanční gramotnost je sice povinnou součástí školních vzdělávacích programů, prolíná učivem prvouky, přírodovědy, matematiky, občanské výchovy, ale od uceleného týdenního programu si slibujeme možnost zážitkových forem výuky, které si děti mohou přenést do svého života.

Na druhém stupni je problematice věnována pozornost v matematice, občanské výchově, ale také v samostatném předmětu – finanční gramotnost v 9. ročníku.

 

logo.jpg