Časopis Rosník

Datum konání: 20. 6. 2014

Právě vychází letní číslo časopisu Rosník. Na co se můžete těšit tentokrát?

Připravili jsme pro vás další zajímavé rozhovory. Povídali jsme si s paní učitelkou Kočičkovou, která stejně jako její prvňáčci má za sebou první rok v rosické škole. Reportéři získali rozhovor s Romanem Horkým ze skupiny Kamelot. Jako již tradičně jsme zmapovali všechny události, které se staly v naší škole v průběhu jara, nahlédli jsme do školní družiny nebo do parlamentu. Také divadelní kroužek měl na jaře nabitý program. Mimo jiné má už konečně své jméno. Reportéři se vydali na procházku po Rosicích a zaměřili na zámecký park. Je to místo k odpočinku, nebo spíš smetiště? Po procházce si dáme něco dobrého. Tentokrát jsme vybrali jednoduché, ale moc dobré letní speciality. Pro pobavení si udělejte prázdninový kvíz, zvládnou ho i malé děti. Své příspěvky připravili i Rosníci básníci a spisovatelé. Nakonec se trošku potrapte při hádání ze starých fotografií.

Hodně pěkných chvil při čtení Rosníku i o prázdninách. Přejeme vám všem

KRÁSNÝ PRÁZDNINOVÝ ČAS

A V ZÁŘÍ JE TU ROSNÍK ZAS!

Za redakci Jana Odehnalová a Gabriela Folvarčíková

Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 21. 6. 2014 22:19

Časopis Rosník získal titul Školní časopis roku 2014 v Jihomoravském kraji

Datum konání: 30. 5. 2014

Dne 30. dubna se vybraní členové redakční rady našeho časopisu zúčastnili vyhlášení výsledků soutěže Školní časopis roku 2014. Tuto soutěž pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky. Soutěžilo se v několika kategoriích. Tříčlenná odborná porota si všechny časopisy pečlivě pročetla a nezávisle na sobě navzájem je hodnotila podle různých kritérií. Rosník získal nejvyšší počet bodů a získal 1. místo v kategorii časopis žáků 1. a 2. stupně. Oceněni jsme byli také za grafiku časopisu. V prosinci budeme bojovat o umístění v celostátním kole.

Za redakci Jana Odehnalová a Gabriela Folvarčíková

Autor: Ing.Gabriela Folvarčíková Publikováno 2. 5. 2014 22:29

Časopis Rosník

Datum konání: 23. 4. 2014

Jaro je tu a s ním i další číslo časopisu Rosník. Co všechno v něm najdete?

Do tohoto čísla jsme zařadili dokonce dva rozhovory. Nejprve reportéři vyzpovídali pana zástupce Ing. Františka Pokorného. Nepovídali si jenom o škole, ale věnovali se také velkému koníčku pana zástupce. Schválně, víte, co dělá pan zástupce ve volném čase? Reportérům se také podařilo vyzpovídat zpěváka, kytaristu a finalistu soutěže Česko-Slovensko má talent Pavla Helana.

V únoru, březnu a dubnu se událo ve škole mnoho nového. A náš časopis byl samozřejmě u toho. Čtěte reportáže o absolventském plesu, koncertu ZUŠ nebo o lyžařském kurzu.  Dozvíme se také, jak pokračují žáci 3. A v programu eTwinning nebo co právě dělají v Eko-kroužku.  V časopise najdete naše už tradiční rubriky, které vás informují o nejdůležitějších událostech ze života školní družiny. Opět navštívíme školní parlament a zjistíme, na čem právě pracují jeho členové. Pustili se do rozsáhlého projektu Škola pro demokracii.  Rosník v kuchyni tentokrát uspokojí naše chutě na něco slaného i sladkého. Své znalosti o velikonočních zvycích a tradicích si můžete vyzkoušet v kvízu.

Poučit se můžete v článcích o hudbě a zvířatech. Pobaví vás příběhy a komiksy, které napsali naši žáci. Nebude chybět ani hádanka na závěr.

PESTRÉ JAKO JARNÍ KVĚTINY

JSOU ROSNÍKOVY NOVINY!