Základní skola Rosice, okres Brno - venkov

Aktuality > Rosník - školní časopis > Ocenění

Ocenění

Rosník se umístil v první desítce časopisů v České republice

2016-17_Rosník_1.jpgDne 1. 12. se vybraní žáci z redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2016. Slavnostní vyhlášení výsledků celostátního kola se konalo již tradičně na Střední škole polytechnické v Brně. Také letos byla konkurence časopisů veliká. Celkově o umístění bojovalo 486 časopisů. Sešly se zde zástupci redakcí ze všech koutů naší republiky. Společně diskutovali a měli možnost se naučit něco nového ve workshopech. Náš časopis se ve velké konkurenci neztratil a celkově jsme se v kategorii časopisů 1. a 2. stupně umístili na 9. místě. Velmi si vážíme také ceny poroty. Nezbývá než poděkovat všem redaktorům  Rosníku za celoroční práci.

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

2016-17_Rosník_ C_po.jpg 2016-17_Rosník_ 9.m.jpg

Časopis Rosník je opět nejlepší v kraji

foto_Rosník.jpgI v tomto školním roce jsme se rozhodli zúčastnit se soutěže Školní časopis roku 2016. Chtěli jsme náš časopis porovnat s ostatními. 1. místo v Jihomoravském kraji jsme obsadili už dvakrát, a tak jsme byli trochu nervózní, zda se nám podaří zvítězit i potřetí. A vyšlo to! Obsadili jsme celkově 1. místo mezi časopisy 1. a 2. stupně. Dále jsme získali titul za nejlepší grafiku a titulku. Skupinka zástupců z naší redakce ve složení Martin Poláček, Barbora Čechová, Tereza Trojanová, Anežka Formánková, Vladimíra Odehnalová a Lucie Horáková měla ohromnou radost, když vyhlásili náš časopis na 1. místě. Za vítězstvím se skrývá velké množství práce všech členů redakce. Naštěstí máme tým schopných a aktivních redaktorů, kteří vymyslí, co bude náplní příštího čísla, a své nápady také zrealizují.

1kr.k16a.jpg grafikaa.jpg titulkaa.jpg

Rosník na stupních vítězů v celostátním kole soutěže Školní časopis roku 2015

Dne 30. 11. se vybraní žáci z redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2015. Na Střední škole polytechnické v Brně se sešlo mnoho žákovských redaktorů se svými učiteli z různých koutů republiky. Konkurence byla opravdu veliká, jen v naší kategorii časopisů 1. a 2. stupně bylo zastoupeno 66 časopisů. Náš časopis se přesto neztratil a získal dvě krásná ocenění. Rosník obsadil 2. místov hodnocení obsahu. Celkově jsme se v naší kategorii umístili na krásném 4. místě. Nezbývá než poděkovat všem redaktorům  Rosníku za celoroční práci.

obrázek00009.jpg   obrázek00010.jpg

Rosník na stupních vítězů krajského kola soutěže Školní časopis roku 2015

Dne 25. 5. se žáci z redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Školní časopis roku 2015 v Jihomoravském kraji. V Brně se sešlo mnoho žákovských redaktorů se svými učiteli. Našemu časopisu se podařilo obhájit celkové prvenství z minulého ročníku. Dále jsme byli oceněni za obsah časopisu, grafiku a titulní stranu. Touto cestou chceme poděkovat všem členům redakční rady, pravidelným přispěvatelům ze školní družiny, školního parlamentu a Eko-kroužku a dalším, kteří přispívají do našeho časopisu. Nezbývá než popřát redakční radě hodně nových nápadů a elánu do další práce.

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíko

Rosník na stupních vítězů soutěže Školní časopis roku 2014

Dne 1. 12. se žáci Lea Petřivalská ze 7. A, Ondřej Nedorost z 8. A a Andrea Mecerodová z 9. A jako zástupci redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2014. Na Střední škole polytechnické v Brně se sešlo mnoho žákovských redaktorů se svými učiteli z různých koutů republiky. Konkurence byla opravdu veliká. Náš časopis se ale neztratil a získal dvě krásná ocenění. V kategorii časopisů 1. a 2. stupně jsme získali 1. místo za obsah časopisu. V celkovém hodnocení jsme se v naší kategorii umístili na skvělém 2. místě. Nezbývá než poděkovat všem současným redaktorům Rosníku i našim absolventům (Nikole Švancarové ze 7. B, Anně Vávrové z 9. A, Lence Večeřové z 9. A a Marcele Karáskové z 9. B), kteří se podíleli na tvorbě časopisu v minulém školním roce, za celoroční práci.

Časopis Rosník získal titul Školní časopis roku 2014 v Jihomoravském kraji

Dne 30. dubna se vybraní členové redakční rady našeho časopisu zúčastnili vyhlášení výsledků soutěže Školní časopis roku 2014. Tuto soutěž pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky. Soutěžilo se v několika kategoriích. Tříčlenná odborná porota si všechny časopisy pečlivě pročetla a nezávisle na sobě navzájem je hodnotila podle různých kritérií. Rosník získal nejvyšší počet bodů a získal 1. místo v kategorii časopis žáků 1. a 2. stupně. Oceněni jsme byli také za grafiku časopisu. V prosinci budeme bojovat o umístění v celostátním kole.