Základní skola Rosice, okres Brno - venkov
Rosice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Aktuality > Rosník - školní časopis > Ocenění

Ocenění

 Rosník se umístil v první desítce časopisů v České republice

 2016-17_Rosník_1.jpgDne 1. 12. se vybraní žáci z redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2016. Slavnostní vyhlášení výsledků celostátního kola se konalo již tradičně na Střední škole polytechnické v Brně. Také letos byla konkurence časopisů veliká. Celkově o umístění bojovalo 486 časopisů. Sešly se zde zástupci redakcí ze všech koutů naší republiky. Společně diskutovali a měli možnost se naučit něco nového ve workshopech. Náš časopis se ve velké konkurenci neztratil a celkově jsme se v kategorii časopisů 1. a 2. stupně umístili na 9. místě. Velmi si vážíme také ceny poroty. Nezbývá než poděkovat všem redaktorům  Rosníku za celoroční práci.

                                                         Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

2016-17_Rosník_ C_po.jpg 2016-17_Rosník_ 9.m.jpg

 

 

Časopis Rosník je opět nejlepší v kraji

foto_Rosník.jpgI v tomto školním roce jsme se rozhodli zúčastnit se soutěže Školní časopis roku 2016. Chtěli jsme náš časopis porovnat s ostatními. 1. místo v Jihomoravském kraji jsme obsadili už dvakrát, a tak jsme byli trochu nervózní, zda se nám podaří zvítězit i potřetí. A vyšlo to! Obsadili jsme celkově 1. místo mezi časopisy 1. a 2. stupně. Dále jsme získali titul za nejlepší grafiku a titulku. Skupinka zástupců z naší redakce ve složení Martin Poláček, Barbora Čechová, Tereza Trojanová, Anežka Formánková, Vladimíra Odehnalová a Lucie Horáková měla ohromnou radost, když vyhlásili náš časopis na 1. místě. Za vítězstvím se skrývá velké množství práce všech členů redakce. Naštěstí máme tým schopných a aktivních redaktorů, kteří vymyslí, co bude náplní příštího čísla, a své nápady také zrealizují.

 

1kr.k16a.jpg grafikaa.jpg titulkaa.jpg

 

                                                                  Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

 

Rosník na stupních vítězů v celostátním kole soutěže Školní časopis roku 2015

 

Dne 30. 11. se vybraní žáci z redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2015. Na Střední škole polytechnické v Brně se sešlo mnoho žákovských redaktorů se svými učiteli z různých koutů republiky. Konkurence byla opravdu veliká, jen v naší kategorii časopisů 1. a 2. stupně bylo zastoupeno 66 časopisů. Náš časopis se přesto neztratil a získal dvě krásná ocenění. Rosník obsadil 2. místov hodnocení obsahu. Celkově jsme se v naší kategorii umístili na krásném 4. místě. Nezbývá než poděkovat všem redaktorům  Rosníku za celoroční práci.

                 

obrázek00009.jpg   obrázek00010.jpg

                         

                                                                                   Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

 

Rosník na stupních vítězů krajského kola soutěže Školní časopis roku 2015

Dne 25. 5. se žáci z redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Školní časopis roku 2015 v Jihomoravském kraji. V Brně se sešlo mnoho žákovských redaktorů se svými učiteli. Našemu časopisu se podařilo obhájit celkové prvenství z minulého ročníku. Dále jsme byli oceněni za obsah časopisu, grafiku a titulní stranu. Touto cestou chceme poděkovat všem členům redakční rady, pravidelným přispěvatelům ze školní družiny, školního parlamentu a Eko-kroužku a dalším, kteří přispívají do našeho časopisu. Nezbývá než popřát redakční radě hodně nových nápadů a elánu do další práce.

                                                                             Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíko

 

Rosník na stupních vítězů soutěže Školní časopis roku 2014

Dne 1. 12. se žáci Lea Petřivalská ze 7. A, Ondřej Nedorost z 8. A a Andrea Mecerodová z 9. A jako zástupci redakce časopisu Rosník zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Školní časopis roku 2014. Na Střední škole polytechnické v Brně se sešlo mnoho žákovských redaktorů se svými učiteli z různých koutů republiky. Konkurence byla opravdu veliká. Náš časopis se ale neztratil a získal dvě krásná ocenění. V kategorii časopisů 1. a 2. stupně jsme získali 1. místo za obsah časopisu. V celkovém hodnocení jsme se v naší kategorii umístili na skvělém 2. místě. Nezbývá než poděkovat všem současným redaktorům Rosníku i našim absolventům (Nikole Švancarové ze 7. B, Anně Vávrové z 9. A, Lence Večeřové z 9. A a Marcele Karáskové z 9. B), kteří se podíleli na tvorbě časopisu v minulém školním roce, za celoroční práci.

 

                                                                                      Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

  

Časopis Rosník získal titul Školní časopis roku 2014 v Jihomoravském kraji

Dne 30. dubna se vybraní členové redakční rady našeho časopisu zúčastnili vyhlášení výsledků soutěže Školní časopis roku 2014. Tuto soutěž pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky. Soutěžilo se v několika kategoriích. Tříčlenná odborná porota si všechny časopisy pečlivě pročetla a nezávisle na sobě navzájem je hodnotila podle různých kritérií. Rosník získal nejvyšší počet bodů a získal 1. místo v kategorii časopis žáků 1. a 2. stupně. Oceněni jsme byli také za grafiku časopisu. V prosinci budeme bojovat o umístění v celostátním kole. 

  

                                                                                     Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková

Menu

Odkazy

E-learning ZŠ Rosice

Google Apps pro ZŠ Rosice

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png

Kroužky, nabídka RUBIKO SVČ Rosice

rubiko logo.jpg

Školský portál JMSkoly

Aktuality