Úvod > Školní jídelna > Aktuality

Co si myslíme o naší školní jídelně?

Jídlo, zdravá strava nebo správné stravovací návyky – to jsou témata, která zajímají skoro každého. Důležitou součástí našeho každodenního stravování je oběd. A na ten většina žáků naší školy vyrazí do jídelny. V televizi někdy vidíme reportáže o tom, jak se školní jídelny nepřizpůsobily dnešní době, vaří jednotvárně a dětem jídlo nechutná nebo je příliš tučné a kdoví co ještě. Nás zajímalo, co si myslí žáci naší školy o školní jídelně. Redaktoři z časopisu Rosník obešli všechny třídy (kromě prvních) s malým dotazníčkem. A naše školní jídelna nedopadla vůbec špatně.

kuchyň_4a.jpgNejprve je zajímalo, zda jsou žáci spokojeni s prostředím školní jídelny. Pestře vymalovaná školní jídelna se líbí 87 procentům dotazovaných žáků.

Redaktoři pátrali také po tom, zda žáci preferují k obědu slaná nebo sladká jídla. Na celé čáře zvítězili gurmáni, kteří nepohrdnou ani slaným, ani sladkým jídlem.

Zajímalo nás také, co si myslí žáci o programu Ovoce do škol. 83 procent žáků je s programem spokojeno a každý týden si dá nějakou ovocnou, zeleninovou nebo mléčnou dobrotu. Myslíme si, že se tento program u nás ve škole už zabydlel a funguje.

Čtvrtá otázka byla na tělo. Ptali jsme se, jak dětem v jídelně chutná. Téměř stovka z nich odpověděla ano. Dalších 249 žáků odpovědělo, že jim většinou oběd chutná. Když dáme ty spokojené s těmi skoro spokojenými dohromady, tvoří tři čtvrtiny strávníků.  A to si myslíme, že je velmi slušný výsledek.

Pokud chcete vědět, jak dopadla anketa týkající se oblíbených jídel, pak první trojici (s celkem vyrovnaným výsledkem) tvoří řízek, svíčková a pizza.

kuchařky.jpg

Výsledky školní ankety byly předány vedoucí školní jídelny paní Petře Hajdinové.  Ona i paní kuchařky měly radost, že většina strávníků odchází z jídelny nasycená a spokojená.

Přesné výsledky najdete v grafech.

Na závěr chceme poděkovat našim milým kuchařkám za jejich práci, kterou každý všední den vidíme na talířích. Ale většino jen chvilku, než zmizí v našich bříškách!

Mgr. Jana Odehnalová, Ing. Gabriela Folvarčíková

a redaktoři školního časopisu Rosník