Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 9 16 24

Spolupráce družiny a seniorů

Žáci školní družiny Základní školy Rosice se vydali společně se seniory Penzionu Rosice na krásný výlet. Čekalo na nás nejedno překvapení.

           Nejdříve jsme navštívili Zámek Strážnice s přilehlou zahradou, kde jsme společně udělali několik fotek. Při výkladu nás nejvíce zaujal obraz zlé majitelky panství, která prý dodnes v noci chodí strašit obyvatele Strážnice v podobě bílé paní. Na stěnách visela spoustu obrazů a zajímavé byly také pozlacené hodiny, které se podobaly pražskému „Orloji“.

      Při plavbě lodí Baťovým kanálem byl největším zážitkem společný zpěv písně pro vodníka, který se na nás díval ze břehu kanálu. Na březích jsme viděli spoustu bobřích pelíšků a jejich skluzavky do vody, avšak bobra žádného.  Celou cestou nás provázela příjemná paní kapitánka, která nám řekla spoustu zajímavostí nejen o tomto kanále.

      Poznávání Strážnice jsme zakončili návštěvou skanzenu. Připadali jsme si zde, jako bychom se přesunuli v čase. Viděli jsme spoustu starý domečků postavených z vepřovic a slámy. V jedné místnosti bydlelo až jedenáct osob. Všichni jsme od paní průvodkyně slyšeli, jak se v té době žilo, jak těžce lidé pracovali. Ve skanzenu se také natáčela řada českých pohádek, které žáci dobře znají.

            Po šťastném návratu zpět do Rosic a příjemné společnosti obyvatel a zaměstnanců penzionu, jsme se  rozloučili. Ze strany seniorů jsme obdrželi pochvalu, neboť žáci po celou dobu zájezdu byli velice hodní a pozorní. Slíbili jsme si další návštěvy a  čas strávený společně se seniory.

     

 20190612_103145.jpg

                                                           

 

                                                                             

  


Autor: Mgr. Jana Nekužová Publikováno 14. 6. 2019 10:52
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Časopis Rosník je opět nejlepší v Jihomoravském kraji

Datum konání: 4. 6. 2019

Diplom.jpg

 

Již poněkolikáté jsme se zúčastnili soutěže Školní časopis roku. 

Chtěli jsme zase po roce porovnat naši práci s ostatními redakcemi. Také tentokrát byl náš časopis porotou oceněn. Jsme první v Jihomoravském kraji a postupujeme do celostátního kola. Za úspěchem se skrývá velké množství práce všech členů redakce.

 

Velký dík patří členům redakční rady, přispěvatelům, ale také všem našim čtenářům a příznivcům!

Za redakci časopisu Rosník

                                                Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 4. 6. 2019 7:39

Školní družina spolupracuje s Penzionem pro seniory

Datum konání: 12. 6. 2019

    V tomto školním roce žáci školní družiny pod vedením vychovatelů rozvinuli spolupráci s vedením a především se seniory Penzionu Rosice.

      Cílem naší práce je vzájemné propojení generací a spolupráce mezi seniory a dětmi.

Děti v průběhu školního roku navštívily seniory již několikrát.  Společně jsme opékali špekáčky na zahradě penzionu, malovali různou technikou velikonoční vajíčka, vyráběli jsme přáníčka a kytičky ke Dni matek.

     Při společné práci byl na seniorech vidět úsměv a radost z toho, že se můžou s dětmi potěšit.

     Poděkováním a dárkem za tuto spolupráci je výlet pořádaný penzionem, na který se senioři vydají společně s dětmi ze školní družiny.

   Čeká nás krásný den, 12. června pojedeme lodí po Baťově kanále, navštívíme Zámek Strážnice, a také se podíváme  do Skanzenu ve Strážnici.

    Co dodat…….Ať se nám výlet vydaří a všichni se v pořádku vrátíme domů.

                                                                                                                                      Vychovatelé školní družiny

 

 

 penzion.jpg

 


Autor: Jana Nekužová Publikováno 29. 5. 2019 7:19

Veletrh vzdělávání

Datum konání: 20. 6. 2019

Ve středu 20.června 2019 zveme všechny zájemce o vzdělávání do ZKC v Rosicích na mini-veletrh:

 

pozvanka miniveletrh


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 24. 5. 2019 12:56

Škola v ZOO

Datum konání: 11. 5. 2019

list.pngV pátek 3. května se naše škola zúčastnila přírodovědné soutěže Zlatý list v brněnské Zoo pořádané Českým svazem ochránců přírody. V každé kategorii nás reprezentovalo družstvo o šesti dětech. Nejmladší žáci (1.-3. třída) vybojovali nejlepší 1. místo, avšak tato kategorie je nepostupová. V kategorii mladší žáci (4.-6. třída) nám první místo uteklo o bodík, ale díky vysokému skóre jsme i přes to postoupili do krajského kola, které se koná tuto sobotu v Hodoníně. Nejstarší se sice neumístili, ale srandy si užili až až ;).

Postupujícím držíme pěsti v dalším kole a zúčastněným děkujeme za odvahu a touhu soutěžit!

P. uč. Dana Konečná, Adéla Kočičková a Lucie Volánková


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 10. 5. 2019 8:35

Volné pracovní místo - 1. st. ZŠ

Datum konání: 28. 6. 2019

ZŠ Rosice hledá pro nový školní rok 2019/2020 kvalifikované uchazeče na pracovní místo učitele/učitelky 1. stupně základní školy. Předpokládaný nástup od1.8.2019 nebo dle dohody.

Žádosti prosím zasílejte spolu s profesním CV na reznicek.petr@zsrosice.eu co nejdříve.

 


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 6. 5. 2019 10:58

Obnovení přístupu do škoy oběma vchody

Datum konání: 3. 5. 2019

Od pátku 3. května 2019 bude obnoven přístup do školy oběma vchody z jižní strany budovy. Již ráno mohou všichni žáci a zaměstnanci přijít tak, jak bylo běžné před uzavřením vchodů. 


Autor: František Pokorný Publikováno 2. 5. 2019 13:04

Změna přístupu do školy

Datum konání: 29. 4. 2019

Od pondělí 29.4. dojde ke změně přístupu do školy. Od tohoto data bude obnoven přístup do školy vchodem v hlavní budově. Naopak přístup nebude možný vchodem z vedlejší budovy. Důvodem jsou pokračující práce na odstraňování lešení na jižní straně školy. Děkujeme za pochopení. O vývoji situace budeme dále informovat.


Publikováno 26. 4. 2019 9:08

Uzavření vchodu do budovy školy

Datum konání: 25. 4. 2019

Od čtvrtka 25.4. bude uzavřený vchod do hlavní budovy. Důvodem je demontáž lešení na jižní straně školy. Přístup do školy bude možný pouze vchodem z vedlejší budovy. Příchod do školy ze strany od rosických schodů nebude možný. Děkujeme za pochopení. O vývoji situace budeme dále informovat.


Autor: František Pokorný Publikováno 17. 4. 2019 8:30

McDonald´s cup - mladší žáci

V úterý 16. dubna se v Zastávce konalo okresní finále soutěže McDonald´s cup žáků 1. - 3. tříd základních škol. Zúčastnily se ho základní školy ze Zastávky, Rosic, Zbraslavi a Zbýšova. Našim žákům se podařilo vybojovat krásné druhé místo. Moc gratulujeme za výbornou reprezentace naší školy a děkujeme také trenérům FC Slovan Rosice, zejména panu Soustružníkovi a Šafránkovi za odbornou pomoc a doprovod.

Mgr. Iveta Matoušková

Náš tým: David Kroupa, David Prokeš, Jakub Franěk, David Krejčí, Václav Vysloužil, Erik Škoda, Filip Budín, Tomáš Roche, Jan Klíma, Marek Kříž, Albert Navrátil, Vojtěch Kostřica

57155619_2111086055803537_180267057382686720_n.jpg


Autor: Mgr. Iveta Matoušková Publikováno 16. 4. 2019 17:51

Novější 1 3 9 16 24

Menu

Odkazy

E-learning ZŠ Rosice

Google Apps pro ZŠ Rosice

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png

Kroužky, nabídka RUBIKO SVČ Rosice

rubiko logo.jpg

Školský portál JMSkoly