Základní škola Rosice, příspěvková organizace
Rosice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Přihlášení do aplikací > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 12 22 33

Dopis rodičům i žákům

Vážení rodiče a milí žáci,

vzhledem k tomu, že se na některých on-line hodinách množí situace s nevhodným chováním žáků vůči sobě navzájem, znovu vás prosíme, abyste své děti upozornili na to, že pořizování fotografií a videí bez souhlasu fotografované osoby je protiprávní jednání. Rovněž tak nevhodné komentáře pod fotografiemi, videi či v chatu na on-line hodinách. Přihlašování se pod cizím jménem k vyplňování testů je také protiprávní jednání a někteří žáci naší školy již byli za tento přestupek potrestáni podle pravidel Školního řádu ZŠ Rosice.

Veškeré protiprávní jednání může být řešeno i Policií České republiky.

Pokud máte zálohované údaje z takovéhoto nevhodného chování na internetu, můžete se sami obrátit na P ČR, obvodní oddělení Rosice a celou záležitost řešit s policií.

Špačková Eliška za ŠPP


Publikováno 12. 2. 2021 9:49

Rodičovská setkání

Datum konání: 3. 2. 2021

PPP.png


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 1. 2. 2021 10:23

Bezplatné antigenní testování občanů v Rosicích

Datum konání: 1. 2. 2021

Krizový štáb ORP Rosice dne 26.1.2021 na svém jednání rozhodl o neomezeném termínu pokračování testování v Rosicích dle podmínek a možností laboratoře. Na základě sdělení laboratoře si Vás dovolujeme požádat o maximální šíření informace o možnostech občanů se bezplatně každých 5 dnů otestovat v Rosicích a to zejména u dětí. Poslední výsledky testů a pozitivity u dětí ukazují na skutečnost, že děti jsou nositeli viru ale bez projevů příznaků, čímž přenáší virovou nálož na rodinné příslušníky u kterých se dřív nebo později pozitivita projeví také.

Bezplatné antigenní testování občanů v Rosicích na zámku.

Každé Pondělí + Čtvrtek vždy od 17:00 do 19:00 hod.

Rezervační portál na další týden je otevírán nejméně týden dopředu. Testování provádí výjezdová skupina Cytogenetické laboratoře Brno, s.r.o. Podmínkou pro zájemce je registrace v rezervačním systému Covid Vysočina (viz. odkaz níže).

JSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, STAČÍ PRO OPAKOVANÉ TESTOVÁNÍ (bezplatně po 5 dnech) se přihlásit svým loginem a zvolit tlačítko objednat.

Nově se registrující:

 1. zaregistrovat se zavčas do rezervačního systému, včetně zadání ověřovacího kódu, který přijde do SMS a dokončit tak objednávku času - viz odkaz níže
 2. přijít na čas = omezení kontaktu s ostatními, udržování vzdálenosti dle instrukcí úřadu, vlastní vyšetření zabere 1 min vašeho času,
 3. kdo je již v systému rezervovaný, zvolí ve svém profilu tlačítko nový odběr pro svoji nebo jinou osobu a provede objednávku.

ODKAZ PRO REGISTRACI A VÝBĚR TERMÍNU:

https://odbery.kr-vysocina.cz/objednat-odber-krok1/?metoda=RAPID_ANTIGEN&mesic=2021-01&misto=29&organizace=91

 


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 27. 1. 2021 13:23

Výsledky pololetní klasifikace najdou rodiče ve webové aplikaci programu BAKALÁŘI

Datum konání: 28. 1. 2021

Vážení rodiče.

Vzhledem k výjimečnému průběhu prvního pololetí letošního školního roku sáhla škola ke zveřejnění výsledků klasifikace online, a to v prostředí webové aplikace programu BAKALÁŘI. Rodiče se po přihlášení (https://www.zsrosice.cz/prihlaseni-do-aplikaci) mohou podívat na průběžnou klasifikaci v 1. pololetí i na klasifikaci výslednou, kterou budou mít jejich děti na vysvědčení.

Doufáme, že přihlášení do systému proběhlo u všech bez problému. Pokud by tomu tak nebylo, prosíme, ozvěte se do školy, abychom mohli zajistit nápravu - využijte email, telefon či jinou cestu. Stejně tak věříme, že se vám zobrazily ty informace, které měly. Pokud ne, opět nám to prosím sdělte.

Výpis z vysvědčení v papírové podobě bude žákům předán až po návratu do školy k prezenční výuce.

Děkujeme vám za spolupráci.


Autor: František Pokorný Publikováno 27. 1. 2021 13:06

Informace pro rodiče

Vážení rodiče,

pokud máte zájem o téma Kybernetická bezpečnost ve vzdělávání, nasdíleli jsme pro Vás odkaz na webinář k tomuto tématu.

Odkaz naleznete: Školní poradenské pracoviště - prevence - mohlo by vás zajímat.

Hodně zdraví!                                     

                                                                           

                                                                                                pracovnice školního poradenského pracoviště


Publikováno 20. 1. 2021 16:37

Rosník opět bojoval v celostátním kole soutěže Školní časopis roku 2020

1. str.jpgČasopis Rosník opět úspěšný

Již poněkolikáté jsme se zúčastnili soutěže Školní časopis roku. Chtěli jsme zase po roce porovnat naši práci s ostatními redakcemi. Letos jsme to neměli vůbec jednoduché. Časopis se musel tvořit „na dálku“, což bylo samozřejmě komplikované.

Přesto se nám podařilo postoupit do celostátního kola. S napětím jsme očekávali hodnocení poroty, protože letos se vyhlašování výsledků v rámci Multimediálního dne na Fakultě sociálních studií MU v Brně nekonalo.

V kategorii časopisů 1. a 2. stupně jsme obsadili krásné 5. místo.

Velký dík patří členům redakční rady, přispěvatelům, ale také všem našim čtenářům a příznivcům!

Za redakci časopisu Rosník

Mgr. Jana Odehnalová a Ing. Gabriela Folvarčíková


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 6. 1. 2021 17:00

Přihláška do SPZŠR 2021

Datum konání: 6. 1. 2021 - 1. 2. 2021

Přihláška do Spolku přátel ZŠ Rosice 2021

red-info-clip-art_t.jpgVážení rodiče a zaměstnanci školy,

máte-li zájem se podílet na činnosti Spolku přátel ZŠ Rosice, vyplňte prosím přihlášku a odevzdejte paní

P. Malé do 1. února 2021. Přihláška zde


Autor: Ing. Gabriela Folvarčíková Publikováno 6. 1. 2021 16:50

Péče o děti vybraných profesí od 4.1.2021 v naší škole pokračuje

Datum konání: 4. 1. 2021

V souladu s nařízením hejtmana JmK bude naše škola i nadále zajišťovat péči o děti zaměstnanců vybraných profesí (původní informace je ZDE). Péče bude organizačně zajištěna od 4. ledna 2021 každý pracovní den od 6:30 do 16:40 hodin. Případné dotazy směřujte na Mgr. Petra Řezníčka, ředitele školy (e-mail: reznicek.petr@zsrosice.eu, tel.: 723 363 900).


Autor: František Pokorný Publikováno 31. 12. 2020 13:22

Organizace výuky od 4. ledna 2021

Datum konání: 4. 1. 2021

Vážení rodiče, milí žáci.

Od naší poslední informace, kterou jsme zveřejnili 18. prosince 2020, se nákazová situace změnila. V České republice v současné době platí 5. stupeň PES, takže výuku od pondělí 4. ledna 2021 začneme jinak, než jsme předpokládali.

Prezenčně vzdělávat (ve škole) se budou pouze 1. a 2. třídy, výuka bude probíhat podle stálého rozvrh platného od 1. 9. 2020.  Žákům 3. – 9. tříd, kteří zůstanou doma na distanční výuce, bude vytvořen rozvrh online výuky, kterým se budou řídit. Vytvořený rozvrh online výuky budou mít žáci přístupný prostředí kalendáře GOOGLE. 3. – 5. třídy budou mít online hodiny tak, jak je měli při výuce od 2. listopadu, pouze s drobnými úpravami. Žáci druhého stupně budou mít vytvořen rozvrh online hodin ve struktuře dvě hodiny týdně Čj, M a Aj. Jednu hodinu týdně ostatní předměty (F, Ch, Př, Z, D, Nj, Rj ,bez výchov a volitelných předmětů). V MOODLE bude asynchronní vzdělávání pro 4. - 9. ročník probíhat ve všech předmětech, včetně výchov a volitelných předmětů.

Obědy pro žáky 1. a 2. tříd budou pro stálé strávníky automaticky přihlášeny. Rodiče musejí reagovat na aktuální přítomnost svých dětí ve škole a pokud zůstanou doma, musejí obědy odhlásit jako obvykle. Žákům 3. - 9. ročníku budou obědy odhlášeny hromadně. Vařit se bude pouze jedno jídlo.

Provoz školní družiny bude zajištěn bez omezení – fungovat bude i ranní družina.


Autor: František Pokorný Publikováno 31. 12. 2020 13:04

Informace k organizaci výuky od 4. ledna 2021

Datum konání: 4. 1. 2021

Vážení rodiče, milí žáci.

Od pondělí 4. ledna 2021 za předpokladu, že nedojde ke změně stávajících podmínek výuky stanovených v rámci protiepidemiologických opatření, by měli žáci  do školy chodit následujícím způsobem:
 • První stupeň a všichni žáci 9. tříd by měl pokračovat ve výuce dle rozvrhu hodin platného před uzavřením škol tak, jak tomu bylo v měsíci prosinci 2020, nic by se pro ně nemělo měnit.
 • Žáci 6., 7. a 8. ročníku by měli do školy dále docházet k prezenční výuce v rotačním režimu. Pro žáky ZŠ Rosice to znamená konkrétně, že:
  • Od 4. 1. do 8. 1. se budou prezenčně (ve škole) vzdělávat žáci třídy 6. B, 6. C, 8. A, 8. B a 8. C podle rozvrhu hodin platného před uzavřením škol. Distančně bude v tomto týdnu probíhat výuka pro žáky třídy 6. A, 7. A, 7. B a 7. C.
  • Od 11. 1. do 15. 1. se budou prezenčně (ve škole) vzdělávat třídy 6. A, 7. A, 7. B a 7. C Distančně bude výuka probíhat pro třídy 6. B, 6. C, 8. A, 8. B a 8. C.
  • Výuka se bude v tomto režimu střídat opět po týdnech. 

Pokud nastanou změny spojené s vývojem situace, které by měly tento systém výuky  měnit, budeme vás neprodleně informovat na webových stránkách školy a na školním facebooku.

 vanoce-01.png

Nezapomeňme však, že se kvapem se blíží čas Vánoc a konec roku. Nevadí, že Vánoce asi zase nebudou bílé, všechny nás čeká čas volna a odpočinku, dárků, vánočních stromečků a nezapomenutelných chvil se svými blízkými. K těmto okamžikům přejí všichni zaměstnanci naší školy co nejvíce pohody a do nového roku 2021 hodně štěstí a zdraví.


Autor: Mgr. Petr Řezníček Publikováno 18. 12. 2020 15:05

Novější 1 3 12 22 33

Menu

Odkazy

Moodle - distanční výuka

moodle.png

Jsme na Facebooku

Logo_FB.png

Kroužky, nabídka RUBIKO SVČ Rosice

rubiko logo.jpg

Školský portál JMSkoly